Продаж товарів/послуг через інтернет: чи потрібен РРО

Суб’єкти господарювання, що здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або безготівковій формі, мусять видавати особі, яка отримує товар/послугу, включаючи ті, які замовили або оплатили за допомогою мережі Інтернет, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції (п. 2 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 № 265/95-ВР, далі — Закон про РРО).

РРО не застосовують, якщо в місці отримання товарів/надання послуг не розраховуються готівкою (оптова торгівля тощо) (п. 12 ст. 9 Закону про РРО).

Якщо споживач в інтернеті замовив товар/послугу і розрахувався за нього через платіжну систему, суб’єкт господарювання має видати покупцеві розрахунковий документ встановленої форми (чек з РРО).

Розрахунковий документ має містити обов’язкові реквізити, у т. ч. назву та код суб’єкта господарювання, адресу магазину, що здійснив реалізацію, тощо. Це дасть змогу визначити, з ким розрахувалися за товари/послуги, та за потреби звернутися для обміну.

Розрахунковий документ може надати споживачеві як безпосередньо продавець, так і стороння організація за наявності у неї відповідних правовідносин із продавцем товару/надавачем послуги.

У разі замовлення товару або послуги представники інтернет-магазину уточнюють із покупцем (замовником) наявність товару, його кількість і з’ясовують форму та час оплати.

Тому суб’єкти господарювання за продажу товарів (надання послуг) через інтернет зобов’язаня застосовувати РРО на загальних підставах і видавати покупцеві розрахунковий документ встановленої форми. Такі суб’єкти господарювання реєструють РРО за адресою розміщення інтернет-магазинів, а у разі доставки власною кур’єрською службою можуть зареєструвати РРО на транспортний засіб, яким доставляють товари.

РРО не застосовують, якщо послуги надають через інтернет — за умови, що оплачують такі послуги за допомогою платіжних систем, а місця здійснення розрахунків немає (наприклад, реалізація комп’ютерної програми, яку доставляють і встановлюють через інтернет).

Лист ДФС від від 14.09.2017 № 1961/6/99-99-14-05-01-15/ІПК


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Форма ведення обліку товарних запасів ФОП: як організувати

Товарний облік — звична річ для ФОПів. Та чи впевнені ви, що організували облік товарних запасів в усіх необхідних випадках? Проаналізуємо нормативку, наголосимо на документації, розберемо практичні ситуації
48380

Програмний РРО (ПРРО)

Програмні РРО — гідна альтернатива старому доброму касовому апарату. Адже за допомогою віртуальних РРО розраховуватися з покупцями і зручніше, і дешевше. Все про програмний РРО: кому і коли застосовувати, як зареєструвати та працювати
22903

Робота РРО під час воєнного стану

Розрахункові операції потребують застосування РРО. Воєнний час — не виняток. Однак наразі платежі через касові апарати мають певні особливості. Розглянемо їх.
41320

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді