ДФС обліковує договори управління майном. Узяття на облік договору управління майном полягає в додатковому взятті на облік управителя майна як платника податків — відповідального за утримання та внесення податків до бюджету під час виконання договору.
Управителю майна під час узяття на облік договору управління майном орган ДФС надає реєстраційний (обліковий) номер платника податків, який є податковим номером платника податків.
Аби взятися на облік, управитель майна подає до органу ДФС за своїм основним місцем обліку документи для реєстрації договору управління майном одночасно із реєстраційною заявою платника ПДВ.
Однак поняття «управитель майна» можуть розглядати в контексті укладання договору послуг, за яким надають послуги з управління об’єктом нерухомості за певну винагороду. У такій ситуації управитель майна за договором послуг не може укладати договори від імені власника майна. Усі договори укладає власник або його представник.
Тож юрособа — єдиноподатник третьої групи може бути управителем майна за договором управління майном (якщо договір узято на податковий облік, управитель є платником ПДВ і застосовує ставку єдиного податку у розмірі 3% доходу) або за договором надання послуг з управління майном.
Лист ДФС від 17.10.2017 № 2259/6/99-99-15-03-02-15/ІПК