Держфінінспекція наголосила на праві своїх посадових осіб проводити на підприємствах, в установах та організаціях зустрічні звірки з метою документального та фактичного підтвердження виду, обсягу і якості операцій та розрахунків для з’ясування їх реальності та повноти відображення в обліку об’єкта контролю.
У разі недопущення посадових осіб контролюючого органу до проведення зустрічної звірки за їх підписом складають акт, у якому фіксують такий факт, і невідкладно письмово інформують правоохоронні органи для вжиття заходів, передбачених законодавством. Зокрема, у зверненні до правоохоронного органу щодо надання допомоги у вирішенні питання проведення зустрічної звірки обов’язково зазначають такі дані, як:
Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності
- повну назву та адресу суб’єкта господарювання, на якому потрібно провести зустрічну звірку;
- факти, що свідчать про наявність правових відносин між суб’єктом господарювання та об’єктом контролю;
- проблемні питання та факти, що можуть свідчити про порушення вимог законодавства та/або певним чином обгрунтовують проведення зустрічної звірки.
Водночас відповідно до законодавства не допускається:
- проведення зустрічної звірки з питань, що не стосуються виду, обсягу і якості операцій та розрахунків з об’єктом контролю;
- дослідження під час проведення зустрічної звірки всієї фінансово-господарської діяльності суб’єкта господарювання за певний період.