Право на податкову знижку: навчання в аспірантурі
Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму
Платник податку має право включити до податкової знижки фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати у вигляді суми коштів, сплачених платником на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти для компенсації вартості здобуття відповідної освіти таким платником та/або членом його сім’ї першого ступеня споріднення та/або особи, над якою встановили опіку чи піклування, або яку влаштовали до прийомної сім’ї, дитячого будинку сімейного типу, якщо такого платника призначили відповідно опікуном, піклувальником, прийомним батьком, прийомною матір’ю, батьком — вихователем, матір’ю — вихователькою (пп. 166.3.3 Податкового кодексу України; ПК).
Основні правові, організаційні, фінансові засади функціонування системи вищої освіти встановлено.
Особи, які навчаються у закладах вищої освіти, є здобувачами вищої освіти, серед яких є аспірант — особа, зарахована до закладу вищої освіти (наукової установи) для здобуття ступеня доктора філософії / доктора мистецтва (пп. 1 та 2 ст. 61 Закону України «Про вищу освіту» від 01.07.2014 № 1556-VII).
Платник, який навчається в аспірантурі, є здобувачем вищої освіти і, відповідно, має право на податкову знижку за витратами, понесеними на користь закладу освіти за навчання в аспірантурі за кожний повний або неповний місяць навчання протягом звітного податкового року.
Підстави для нарахування податкової знижки із зазначенням конкретних сум відображає платник податку у річній податковій декларації про майновий стан і доходи. Подається по 31 грудня включно наступного за звітним податкового року (пп. 166.1.2 ПК).