Як податкова повідомляє платника про продовження строку проведення документальної перевірки

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Автор
експерт з обліку та оподаткування, Київ
Строки проведення документальних (планових та позапланових) перевірок продовжують за наказом керівника (заступника керівника або уповноваженої особи) органу ДПС, який здійснює (очолює) таку перевірку

Як податкова повідомляє платника про продовження строку проведення документальної перевірки

Продовження строків проведення перевірок, визначених у статті 77 Податкового кодексу України (ПК), можливе за рішенням керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу не більш як на 15 робочих днів для великих платників податків, щодо суб’єктів малого підприємництва — не більш як на 5 робочих днів, інших платників податків — не більш як на 10 робочих днів (абз. 2 п. 82.1 ПК).

Продовження строків проведення перевірок, визначених у статті 78 ПК, можливе за рішенням керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу не більш як на 10 робочих днів для великих платників податків, щодо суб’єктів малого підприємництва — не більш як на 2 робочих дні, інших платників податків — не більш як на 5 робочих днів (абз. 2 п. 82.2 ПК)

У разі якщо під час проведення перевірки платник надає документи менше ніж за три робочі дні до дня її завершення або якщо надіслані документи надійшли до контролюючого органу менше ніж за три робочі дні до дня завершення перевірки, перевірку можуть додатково продовжити до строків, встановлених пунктом 82.2 ПК, на строк три робочі дні (абз. 9 п. 82.2 ПК).

Порядок продовження строків проведення документальних та фактичних перевірок для контролюючих органів визначили пунктом 1.2.4 підрозділу 1.2 Методичних рекомендацій щодо порядку взаємодії між підрозділами органів Державної податкової служби України при організації, проведенні та реалізації матеріалів перевірок платників податків, затверджених наказом ДПС від 04.09.2020 № 470.

Умови та порядок допуску посадових осіб контролюючих органів до проведення документальних виїзних перевірок визначили статтею 81 ПК.

Порядок листування платників та контролюючих органів визначений статтею 42 ПК.

Водночас, продовження проведення перевірки розпочинається у перший робочий день за останнім робочим днем здійснення перевірки, зазначеним у направленні на перевірку. Наказ про продовження перевірки видають у процесі проведення перевірки для недопущення перерви між датою закінчення перевірки згідно з першим направленням та датою продовження перевірки, зазначеною у відповідному наказі. Підстава - доповідна записка керівника підрозділу територіального органу ДПС / апарату ДПС, який здійснював (очолював) таку перевірку, в якій зазначають причини необхідності такого продовження.

Якщо потрібні інформація від іноземних державних органів, проведення експертизи та/або перекладу на українську мову документів, необхідних для дослідження відповідності умов контрольованої операції принципу «витягнутої руки», строк проведення перевірки за рішенням керівника (заступника керівника) ДПС, може бути продовжений на строк, що не перевищує 12 місяців (пп. 39.5.2.9 ПК).

Наказ про продовження перевірки видають у ході проведення перевірки для недопущення перерви між датою закінчення перевірки та датою її продовження ( абз 2 п. 3 розд. ІV Порядку проведення перевірки з питань дотримання платником податків принципу «витягнутої руки», затвердженого наказом Мінфіну від 10.03.2016 № 344; далі — Порядок № 344).

Копія наказу контролюючого органу про продовження перевірки дотримання принципу «витягнутої руки» не пізніше наступного робочого дня після його оформлення вручають платнику чи його уповноваженому представнику під розпис або надсилають платнику у порядку, визначеному статтею 42 ПК, з подальшим поновленням її проведення на невикористаний строк (п. 3 розд. ІV Порядку № 344).

За інформацією ДПС у Запорізькій області


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Камеральні перевірки: строки, штрафи та заперечення результатів

Камеральних перевірок ніхто не може уникнути. Якщо з вашою звітністю будуть проблеми, отримаєте акт від податкової, а за ним і податкове повідомлення-рішення. Дізнайтеся, що таке камеральна перевірка, як штрафують і чи можна подати заперечення до акту камеральної перевірки
19357

Криптовалюти: бухоблік і декларування

Що таке криптовалюта та чи легально нею користуватися, яке законодавче регулювання криптовалют існує насьогодні. Також мова піде про електронне декларування криптовалют, облік і оподаткування операцій з криптовалютами, питання фінансового моніторингу криптовалют як віртуальних активів
21016

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді