Робоча ситуація дня: Оскаржуємо рішення контролюючого органу

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Планова документальна перевірка фінансово-господарської діяльності підприємства виявила порушення, які призвели до заниження податку на прибуток та ПДВ, задекларованих підприємством у періоді, що перевіряється. Підприємство не погоджується з рішенням перевіряльників. Як обстояти своє право та оскаржити рішення контролюючого органу?

ПРОБЛЕМА

Планова документальна перевірка фінансово-господарської діяльності підприємства виявила порушення, які призвели до заниження податку на прибуток та ПДВ, задекларованих підприємством у періоді, що перевіряється. Підприємство не погоджується з рішенням перевіряльників. Як обстояти своє право та оскаржити рішення контролюючого органу?

Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності

РІШЕННЯ

За загальним правилом, платник податків має самостійно обчислити суму податкового зобов’язання, яке зазначає у податковій декларації, що подається контролюючому органу у встановлені Податковим кодексом України строки. Таку суму грошового зобов’язання вважають узгодженою.

Проте якщо дані перевірок результатів діяльності платника податків (крім електронної перевірки) свідчать про заниження суми задекларованих податкових зобов’язань, то обов’язок щодо донарахування суми грошового зобов’язання із застосуванням відповідних санкцій покладено на податкові органи. Відповідальність за своєчасне та повне погашення донарахувань, здійснених перевіряльниками, несе платник податків.

Детально про заперечення результатів перевірки та оскарження рішень контролюючих органів читайте в експертно-правовій системі «Експертус Податки».


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Єдиний податок 3 група: умови, ставки, види діяльності, бухгалтерський облік

Платники, які перебувають на єдиному податку, мають можливість сплачувати менше податків, аніж на загальній системі. Групу 3 єдиного податку можуть обирати і фізособи, і юрособи. У консультації розповімо про особливості єдиного податку для групи 3 зі ставками 3% та 5% у 2025 році
597533

Головне для бухгалтера в травні 2025 року

В огляді — найважливіше, що маєте врахувати в травні. Це нові або оновлені консультації, форми із зразками заповнення, довідники і найважливіші новини, які вплинуть на роботу бухгалтера в травні. Роботи, як завжди, багато, але разом ми впораємось!
3581

Облік абонементів для працівників

Підприємство придбає для працівників абонементи в спортивний клуб. Розглянемо, як оформити таку операцію? Як оподаткувати і провести в бухгалтерському обліку абонементи для працівників? Як зазначити абонементи в Додатку 4ДФ?
3811

Податкова декларація з транспортного податку 2025

Придбали вартісний автомобіль класу «люкс»? Тоді готуйтеся подавати декларацію з транспортного податку. Хто подає, який граничний термін подання податкової декларації з транспортного податку у 2025 році, як заповнити декларації — розповість експерт
18666

Статутний капітал підприємства: поняття, бухгалтерський облік та оподаткування

Статутний капітал — це вартість внесків засновників підприємства. У консультації детально розглянемо поняття статутного капіталу, обмеження щодо його розміру, оподаткування внесків до статутного капіталу, бухгалтерський облік статутного капіталу, зокрема операцій з формування, збільшення та зменшення статутного капіталу
189546

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді