Продавець на дату отримання авансу за договором № 1 визнав податкові зобов’язання з ПДВ. Надалі за домовленістю сторін дію договору припинили, а аванс зарахували в рахунок оплати товарів/послуг за договором № 2. Продавець має право скласти розрахунок коригування до податкової накладної, складеної на дату отримання такої попередньої (авансової) оплати і зменшити нараховану суму податкових зобов’язань із ПДВ.
Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності
Такий розрахунок складають на дату підписання документа, на підставі якого кошти, отримані за договором № 1, зарахують у рахунок оплати вартості товарів/послуг за договором № 2. Такий розрахунок коригування реєструє в ЄРПН покупець. Зареєстрований розрахунок коригування є для постачальника підставою зменшити нараховані податкові зобов’язання, а для покупця — зменшити податковий кредит.
У разі прострочення сплати зобов’язань із ПДВ податківці нараховують пеню.
Якщо за договором № 2 товари/послуги вже поставили і постачальник склав податкову накладну, постачальник не складає податкову накладну за фактом зарахування авансу за договором № 1 в рахунок оплати вартості товарів/послуг за договором № 2.