Податківці роз’яснили, як заповнювати нові розрахунки коригування, які діятимуть з 01.12.2018.
При коригуванні кількісних та/або вартісних показників податкової накладної у розрахунку коригування:
- відповідні показники рядка податкової накладної, що коригується, зазначають зі знаком «-» (обнуляють (виводять в «0») рядок податкової накладної, який коригують);
- за потреби додають новий(і) рядок(ки) з виправленими показниками, якому(им) присвоюють новий черговий порядковий номер, що не зазначався в податковій накладній.
Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності
У розрахунку коригування в одному рядку не можуть бути одночасно зазначені показники щодо коригування кількості та коригування вартості (ціни).
У разі зміни кількості товарів/послуг показники з граф 6 та 7 розділу Б податкової накладної переносять до граф 7 та 8 та розділу Б розрахунку коригування. При цьому із цієї пари в розділі Б розрахунку коригування зі знаком «-» заповнюється тільки графа 7.
При зміні вартості (ціни) товарів/послуг показники з граф 6 та 7 розділу Б податкової накладної переносяться до граф 9 та 10 розділу Б розрахунку коригування. При цьому із цієї пари в розділі Б розрахунку коригування зі знаком «-» заповнюють тільки графа 9.
Одночасно в одному рядку розділу Б розрахунку коригування можна заповнити тільки одну пару граф: 7 і 8 або 9 і 10.
Скачати Алгоритм заповнення декларації з ПДВ
При складанні розрахунку коригування до податкової накладної, складеної та зареєстрованої в ЄРПН до 01.12.2018, графу 14 розрахунку коригування «Сума податку на додану вартість» не заповнюють у тих рядках, до яких відповідні показники податкової накладної переносяться зі знаком «-» (виводяться в «0»). Водночас у нових (доданих) рядках такого розрахунку коригування графу 14 заповнюють у разі наявності суми податку.
Нова податкова накладна: що чекає на бухгалтера з 1 грудня
