На дату отримання авансу за товар № 1 постачальник визнав податкові зобов’язання з ПДВ. Надалі за домовленістю сторін зобов’язання припинили. Попередню (авансову) оплату зарахували в оплату товару № 2 (без повернення на поточний рахунок покупця). У такій ситуації на дату досягнення домовленості постачальник має право скласти РК до податкової накладної, оформленої на дату отримання попередньої оплати, і зменшити нараховану суму податкових зобов’язань з ПДВ.
Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності
У графі 2.1 «Причина коригування/код причини» зазначають код причини коригування:
- код причини 103 «Повернення товару або авансових платежів» — якщо попередню оплата за товар № 1 зарахують у повному обсязі в оплату вартості товару № 2;
- код причини 102 «Зміна кількості» — якщо товар № 1 частково поставили, а залишок попередньої оплати зарахували в оплату вартості товару № 2 (тобто зарахували частину суми попередньої оплати).
Якщо на дату підписання документа про зарахування попередньої оплати за товар № 1 в рахунок оплати вартості товару № 2 такий товар № 2 не поставили і податкової накладної на таке постачання не складали, тоді на дату підписання такого документа постачальник має визначити податкові зобов’язання з ПДВ, і скласти податкову накладну на суму попередньої оплати за товар № 2 («перша подія») і зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних.