Професійна сертифікація за МСФЗ
Звичайною ціною вважають ціну товарів (робіт, послуг), визначену сторонами договору, якщо інше не встановив Податковий кодекс України (ПК). Якщо не довели зворотне, вважають, що така звичайна ціна відповідає рівню ринкових цін. Це визначення не поширюють на операції, що визнають контрольованими відповідно до статті 39 ПК.
У разі якщо ціни (націнки) на товари (роботи, послуги) підлягають державному регулюванню згідно із законодавством, звичайною вважають ціну, встановлену відповідно до правил такого регулювання. Це положення не поширюють на випадки, коли встановлюють мінімальну ціна продажу або індикативну ціну. У такому разі звичайною ціною вважають ціну, визначену сторонами договору, але не нижче за мінімальну або індикативну ціну.
Якщо під час здійснення операції обов’язковим є проведення оцінки, вартість об’єкта оцінки є підставою для визначення звичайної ціни для цілей оподаткування.
Під час проведення аукціону (публічних торгів) звичайною вважають ціну, яка склалася за результатами такого аукціону (публічних торгів), обов’язковість проведення якого передбачили законом.
Українські суб’єкти господарювання розширюють ринки збуту й активно продають свої товари на закордонних маркетплейсах. Експерти пояснили як правильно задокументувати, облікувати й оподаткувати продаж товарів
Якщо постачання товарів (робіт, послуг) здійснюють на підставі форвардного або ф’ючерсного контракту, звичайною ціною є ціна, яка відповідає форвардній або ф’ючерсній ціні на дату укладення такого контракту.
Якщо продаж (відчуження) товарів, у тому числі майна, переданого у заставу позичальником з метою забезпечення вимог кредитора, здійснюють у примусовому порядку, звичайною ціною є ціна, сформована під час такого продажу.