Чи утримувати аліменти з лікарняних

Із коштів Фонду соцстраху, що є допомогою по тимчасовій втраті працездатності, які зарахували на окремий рахунок роботодавця для фінансування застрахованої особи, аліменти утримувати не можна. А ось із суми допомоги по тимчасовій непрацездатності, яку виплатили боржникові, маєте утримати аліменти.

Звіт про аліменти

Пояснимо, що мав на увазі Фонд соцстраху.

Аліменти утримують:

  • із допомоги за державним соціальним страхуванням;
  • доплат до допомоги за державним соціальним страхуванням, яку виплачують коштами підприємств, установ, організацій.

Виняток — лікарняні з догляду за хворою дитиною віком до 14 років. Із них аліментів не утримуйте.

Лікарняні від Фонду надходять на спецрахунок. Страхові кошти з нього маєте право використати на виплату матеріального забезпечення, сплату ПДФО та військового збору. Цими коштами не можна задовольняти вимоги кредиторів, їх не можете стягувати на підставі виконавчих та інших документів.

Аби уникнути неприємностей із фондівськими лікарняними, утримуйте аліменти під час кінцевого розрахунку за місяць із зарплати за відпрацьований час. Так виконаєте аліментні зобов’язання і водночас не чіпатимете для цього коштів зі спецрахунку.

Уряд укотре оновив Порядок зупинення реєстрації податкових накладних. Зокрема, змін зазнали умови безумовної реєстрації та критерії позитивної податкової історії. Ознайомтеся зі змінами вже зараз, адже із 9 грудня всі подані на реєстрацію податкові накладні моніторитимуть за новими правилами
моніторинг реєстрації податкових накладних

Статті за темою

Усі статті за темою

Прожитковий мінімум у 2023 році

Прожитковий мінімум – це показник, який використовується у розрахунках різних соціальних виплат, наприклад пенсій, допомоги по безробіттю, аліментів. Його використовують також і в оподаткуванні. Все, що варто знати про прожитковий мінімум у 2023 році – у цьому огляді
94569

Аліменти на дитину: приклад розрахунку, облік та оподаткування

На роботі є працівник, із заробітної плати якого слід утримувати аліменти. Для бухгалтера це додатковий клопіт і чимало запитань. Мінімальні аліменти: як їх нарахувати та відобразити в обліку? Чи підлягають аліменти індексації у 2023 році? Як проводять утримання аліментів? Врятуємо бухгалтера: все про аліменти із прикладом розрахунку та відображенні в бухобліку — у статті
319328

Відповіді для бухгалтера на будь-які запитання працівника

Наші есперти знайшли рішення для бухгалтерів на щоденні запитання працівників. Новий сервіс «Допомагатор» економить час бухгалтера. Він знає, що відповісти працівнику, та як зекономити ваш робочий час.
1017

Звіт про здійснені відрахування та виплати додаток 9

На роботі є працівник, із заробітної плати якого потрібно утримувати аліменти. Окрім інших клопотів, бухгалтер щомісячно має подавати по ньому звіт про здійсненні відрахування та виплати аліментів. У статті алгоритм заповнення звіту про здійснені відрахування та виплати, а також зразок заповнення.
91245