Перенесення чи подовження відпустки узгоджують із керівником

Управління Держпраці у Кіровоградській області

Перенесення щорічної відпустки на новий строк працівник і роботодавець узгоджують між собою. Якщо під час щорічної відпустки з’явилися причини, що зумовили її перенесення на інший період, невикористану частину надають після закінчення дії цих причин. Або за згодою сторін цю частину відпустки переносять на інший період.

Калькулятор днів щорічної відпустки

Держпраці зауважує: працівник не має права самостійно вирішувати, коли використати залишок відпустки. Навіть після закінчення хвороби, що трапилася в період щорічної відпустки, працівник не може на власний розсуд продовжити відпустку.

В окремих випадках відпустку можуть перенести з ініціативи роботодавця. Це швидше виняток із правил, зумовлений виробничою необхідністю. Для цього потрібно отримати письмову згоду працівника і профспілки. Дотримайте також таких умов:

  • відпустку тривалістю 24 календарних дні має бути використана у поточному році;
  • основна частина відпустки не менша за 14 календарних днів.

У наказі про перенесення зазначайте період, коли саме буде використана відпустка.


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Резерв премій за підсумками року: створюємо та коригуємо

Підприємство нараховує резерв на виплату винагороди за підсумками року. У вересні керівництво помітило, що планові показники не виконало, тому вирішило не виплачувати працівникам премію за результатами поточного року. Чи можна відкоригувати резерв посеред року? Якщо так, то як це задокументувати?
7939

Як відобразити простій і відпустку за свій рахунок у Податковому розрахунку з ПДФО, ВЗ та ЄСВ

Відпустка за свій рахунок та простій стали поширеними явищами. Як рахувати ЄСВ у такі місяці та скласти Податковий розрахунок з ПДФО, ВЗ та ЄСВ — покажемо на зразках і прикладах у консультації
69514

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді