Невірно заповнили реквізит «Призначення платежу»: яка відповідальність

Податківці пояснили, чи передбачили відповідальність платників у разі невірного заповнення полів «Код виду сплати» або «Додаткова інформація запису» реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції та чи можливо виправити помилкову інформацію

У платіжній інструкції не зазначили код сплати: які наслідки

Нові зарплатні показники та податкові правила 2024 року

Порядок заповнення реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції під час сплати (стягнення) податків, зборів, митних, інших платежів, ЄСВ, внесення авансових платежів (передоплати), грошової застави, а також у разі їх повернення, затвердив Мінфін наказом від 22.03.2023 № 148 (далі — Порядок).

Зокрема, визначили, що під час сплати податків, зборів на бюджетні рахунки платник у реквізиті «Призначення платежу» платіжної інструкції заповнює такі поля:

  • «Код виду сплати»;
  • «Додаткова інформація запису».

У полі «Код виду сплати» платник заповнює код виду сплати. Перелік кодів видів сплати, які використовують платники, наведені у додатку 1 до Порядку.

У полі «Додаткова інформація запису» платник заповнює інформацію щодо переказу коштів у довільній формі. За провадження госпдіяльністі на підставі ліцензії та/або спецдозволу, зазначають інформацію щодо звітного (податкового) періоду, за який сплачують податкові зобов’язання, та дозвільного документа (вид дозвільного документа, номер, дата).

Сплату, зокрема, податків, зборів на бюджетні рахунки оформлюють за кожним напрямом перерахування та кожним кодом виду сплати окремою платіжною інструкцією (п. 3 розд. ІІ Порядку).

Коли платником при сплаті, зокрема, податків, зборів на бюджетні рахунки у реквізиті «Призначення платежу» платіжної інструкції не зазначили або зазначили код виду сплати, який відсутній у додатку 1 до Порядку, вважають, що платник сплатив грошове зобов’язання за кодом виду сплати 101 «Сплата суми податків, зборів, платежів, єдиного внеску» (п. 4 розд. ІІ Порядку).

Законодавством не передбачили відповідальності платників у разі невірного заповнення полів «Код виду сплати» або «Додаткова інформація запису» реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції.

Поряд з цим, Порядок не містить норми щодо можливості виправлення платником невірного заповнення реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції.

ЗІР, категорія 132.01


Вебінар для бухгалтера

Статті за темою

Усі статті за темою

Облікова ставка НБУ 2024

Облікова ставка НБУ — монетарний інструмент, за яким НБУ встановлює для суб'єктів грошово-кредитного ринку орієнтир щодо вартості залучених та розміщених грошових ресурсів. Із 26.07.2024 розмір облікової ставки НБУ залишиться на рівні 13% річних
51440

Довідка за формою № 34-ОПП

Актуальний бланк форми № 34-ОПП, а також пояснення кому і коли її подавати — в консультації
8788

Продовження воєнного стану і мобілізації: що треба знати бухгалтеру

Війна триває, тому воєнний стан продовжено до 9 листопада 2024 року. Разом з ним триватиме й мобілізація. Про особливості в роботі, які очікують на бухгалтера через продовження воєнного стану і мобілізації, ― в коментарі експерта
6833

Звіт про фінансові результати

У комплекті фінансової звітності Звіт про фінансові результати можна назвати найважливішим. Він відображає результати діяльності підприємства впродовж звітного періоду у вигляді прибутку чи збитку, а один з його показників – фінансовий результат до оподаткування – наразі є базою для нарахування податку на прибуток. Заповнення звіту про фінансові результати – тема даної консультації
162490

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді