Держпраці наводить судову практику, яка доводить характер трудових відносин працівниці магазину, яка працювала за цивільно-правовою угодою.
По даній справі Верховний Суд України (ВСУ) зазначив: трудові відносини працівниці підтверджено показами свідків.
Суди відмовились враховувати, що між магазином і продавцем «підписано Замовлення про надання послуг до Договору про надання послуг …». За ним Виконавець зобов’язаний надати Замовнику послуги з проведення рекламно-інформаційних акцій та проведення презентації нових товарів.
ВСУ також не взяв до уваги ряд інших доказів, які заслуговують уваги. А саме, у постанові апеляційного суду зазначено: щоб підтвердити факт трудових відносин були допитані свідки, досліджені наступні письмові докази:
- оригінали супровідних відомостей до сумки з готівкою;
- індивідуальні відомості ПФУ про застраховану особу;
- звітність про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб,
- листи і заяви ТОВ до банка щодо відкриття і обслуговування зарплатних рахунків.
ВСУ нагадує: основною ознакою, яка відрізняє трудові відносини є те, що трудове законодавство регулює процес трудової діяльності, її організації, а мета цивільно-правового договору є отримання певного матеріального результату. На відміну від працівника, виконавець не підпорядкований правилам внутрішнього трудового розпорядку. Він сам організовує і виконує свою роботу.
Управління Держпраці у Хмельницькій області
Відмінність трудового договору від цивільно-правових договорів