Фонд соцстраху нагадав, що із 01.07.2019 нещасті випадки розслідуватимуть по-новому — за Порядком розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, затвердженим постановою КМУ від 17.04.2019 № 337.
Заява-розрахунок лікарняних СКАЧАТИ
Дію документа розширили на всіх застрахованих (офіційно працевлаштованих) осіб; фізичних осіб-підприємців; осіб, які провадять незалежну професійну діяльність; членів фермерських господарств; осіб, які працюють на умовах ЦПД та ін.
Комісія шляхом голосування простою більшістю голосів ухвалюватиме рішення, чи пов’язаний з виробництвом нещасний випадок та/або гостре професійне захворювання (отруєння). За рівної кількості голосів голос голови комісії є вирішальним.
Окрім того, із 1 липня вводять строк давності для розслідування нещасних випадків на виробництві і професійних захворювань. Він становитиме три роки з дня їх настання. Якщо факт нещасного випадку встановить суд, розслідування проводитимуть незалежно від дати настання цього випадку.
Обов’язковому особистому страхуванню на транспорті підлягають працівники підприємств, безпосередньо зайняті на транспортних перевезеннях. Водіїв вважають застрахованими лише...
Крім того, документом подовжено строки проведення:
- розслідування нещасного випадку та/або гострого професійного захворювання (отруєння) — до 5 робочих днів (наразі 3 дні);
- спеціального розслідування — до 15 робочих днів (наразі 10 днів).
Зменшили кількість документів, якими оформлюватимуть результати роботи комісії з розслідування. Складатимуть акт за формою:
- Н1/П — якщо нещасний випадок пов’язаний із виробництвом;
- Н-1/НП — якщо не пов’язаний.
Акт за формою Н-5 скасували.