Обчислення суми податку з об’єктів житлової та нежитлової нерухомості, які перебувають у власності фізосіб здійснює податковий орган за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника такої нерухомості (пп.266.7.1 Податкового кодексу України; далі — ПК).
Платники податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, мають право звернутися з письмовою заявою до податкового органу за своєю податковою адресою для проведення звірки даних щодо:
- об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності платника;
- розміру загальної площі об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності платника;
- права на користування пільгою із сплати податку;
- розміру ставки податку;
- нарахованої суми податку.
У разі виявлення розбіжностей між даними податкових органів та даними, підтвердженими платником на підставі оригіналів відповідних документів, зокрема документів на право власності, податковий орган за своєю податковою адресою платника проводить перерахунок суми податку і надсилає (вручає) йому нове податкове повідомлення-рішення.
Попереднє податкове повідомлення-рішення вважають скасованим/відкликаним (пп.266.7.3 ПК).
За інформацією ДПС у Житомирській області
Наразі податківці проводять камеральні, фактичні та позапланові документальні перевірки. А ще чекаємо на відновлення планових перевірок. Як наслідок — платники отримують ППР із донарахованими сумами. Нагадаємо, як можна оскаржити неправомірні, з вашого погляду, донарахування