Кодекс законів про працю України, та Порядок надання робочих місць для проходження учнями, слухачами професійно-технічних навчальних закладів виробничого навчання та виробничої практики, затверджений постановою КМУ від 07.06.99 № 992 не дають чіткої відповіді на запитання про суть відносин, що виникають у період практики між підприємством і практикантами.
На думку Мінсоцполітики та ПФУ такі відносини не є трудовими, це навчально-виробничий процес.
Проте, ДФС України у листі від 13.10.2015 №21700/6/99-99-17-03-03-15 зробила висновки, протилежні наведеним — такі відносини є трудовими.
Спеціалісти Держпраці застерігають: якщо не готові сперечатись із ДФС, укладайте з практикантами строкові трудові договори на період проходження практики.
Укласти строковий трудовий договір зі студентом-практикантом можна за умов, якщо:
- на підприємстві є вакантні посади;
- робота на таких посадах відповідає вимогам програми практики студента;
- не менше 50 % часу студент витрачає на загальнопрофесійну підготовку за програмою практики.
Студент працюватиме на умовах неповного робочого часу (адже половина його часу буде присвячена навчальному процесу).
Якщо приймаєте на роботу студента молодше 18 років, дотримуйтесь трудових гарантій для такої категорії працівників.
Як медзакладу оформити практиканта
Крім того, враховуйте — місце роботи студента-практиканта буде його основним місцем роботи. До трудової книжки студента-працівника потрібно внести запис (за необхідності — завести трудову книжку). Роботу за строковим трудовим договором працівнику-студенту необхідно оплачувати.
Управління Держпраці у Кіровоградській області
Помилилися у розрахунку лікарняного? Ну що ж, іноді таке буває. Але не баріться з виправленнями. Зробите це до перевірки ФСС — заощадите на штрафах.