Прийнято нову НГО, а в договір не внесли зміни: яку НГО застосовувати

Підприємство уклало договори оренди земельних ділянок державної власності (далі — договори). В договорах визначено розмір нормативних грошових оцінок (далі — НГО) земельних ділянок на дату укладання Договорів.

Розраховуємо податки залежно від нормативної грошової оцінки земель

З 01.01.2019 набрала чинність технічна документація із загальнонаціональної (всеукраїнської) НГО 2019 земель с/г призначення. Відповідно змінились нормативні грошові оцінки земельних ділянок, але до існуючих Договорів зміни не внесені.

Чи правомірно застосовувати нові НГО, які введено в дію з 01.01.2019, але не прописані в договорах?

Контролери зауважили: порядок обчислення плати за землю не залежить від зафіксованого розміру НГО у договорі, у тому числі у разі її зміни.

Якщо орган місцевого самоврядування відповідно до положень статті 23 Закону України «Про оцінку земель» від 11.12.2003 № 1378-IV затвердив нову НГО, то до контролюючих органів разом з податковою декларацією з плати за землю надають довідку (витяг) про розмір нової НГО щодо кожної окремої земельної ділянці.

Тому, підприємство застосовує нову НГО незалежно від того, чи внесені до договорів відповідні зміни, якщо з 01.01.2019 орган місцевого самоврядування затвердив нову НГО.

Лист ДФС від 24.05.2019 № 2388/ІПК/22-01-1204-11

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Податкова декларація з плати за землю 2024

Приклад заповнення декларації з плати за землю допоможе швидко і без помилок впоратися з нею у 2024 році. У статті експерти підкажуть термін подання декларації з плати за землю 2024, а також представлять вам живий зразок заповнення. Розглянуто зміни у формі декларації з плати за землю 2024, а також особливості заповнення податкової декларації з плати за землю з земельних ділянок, які знаходяться на територіях, де ведуться бойові дії, та тимчасово окупованих територіях
84495

Земельний сервітут: чи реєструвати договір та як оподатковувати

Підприємство уклало сервітут із Державним науково-дослідним інститутом. На виконання умов цього договору сторони підписали акт приймання-передачі об’єкта сервітуту. Як підприємству, користувачу сервітутом, відображати щомісячну оплату (затрати) за таким договором?
11992

Нормативна грошова оцінка земельної ділянки сільськогосподарського призначення

Що таке нормативна грошова оцінка землі та чим вона відрізняється від експертної, як вона рахується та де використовується, що таке індексація нормативної грошової оцінки, як отримати витяг про НГО з Державного земельного кадастру, – відповіді на ці та інші питання знайдете у цьому огляді
63171

Плата за землю 2023

Плата за землю стосується всіх, хто має зареєстровану на себе земельну ділянку чи орендує її у держави або місцевої громади. Звільнення від сплат цього податку чутливе до нюансів господарського використання землі. Про те, як нараховується плата за землю у 2023 році, у т.ч. й щодо тимчасово окупованих земель та територій бойових дій, – розповімо в огляді
104080

Продаж земельної ділянки 2023

Земля – цінний та вічний актив. Одночасно це досить специфічний об’єкт у бухгалтерському обліку. Сьогодні в консультації — продаж земельної ділянки в умовах поетапного зняття мораторію на продаж землі та існуючого воєнного стану, про договори купівлі-продажу земельної ділянки, а також оподаткування продажу земельної ділянки та його облік
43827

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді