З якої дати відраховують строк використання легкового автомобіля для оподаткування транспортним податком

Об’єктом оподаткування є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати (МЗП), що встановили законом на 1 січня податкового (звітного) року (у 2023 році — 375 × 6 700 грн = 2 512 500 грн)

З якої дати відраховують строк використання легкового автомобіля для оподаткування транспортним податком

Як працювати з електронною товарно-транспортною накладною (е-ТТН)

Вартість авто визначає не платник податку, а Мінекономрозвитку за методикою, що затвердив КМУ постановою від 18.02.2016 № 66, виходячи з марки, моделі, року випуску, об’єму циліндрів двигуна, типу пального.

Мінекономрозвитку визначає середньоринкову вартість авто щороку і до 1 лютого оприлюднює результат на своєму офіційному веб-сайті. Там можна знайти перелік легкових автомобілів, з року випуску яких минуло не більш як 5 років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів МЗП. Перелік містить дані щодо таких автомобілів: марка, модель, рік випуску, об’єм циліндрів двигуна, тип пального.

Із 1 квітня 2015 року органи, що здійснюють держреєстрацію транспортних засобів, зобов’язані щомісяця у 10-денний строк після закінчення календарного місяця подавати органам контролю відомості, необхідні для розрахунку і справляння транспортного податку з фізичних та юридичних осіб, за місцем реєстрації об’єкта оподаткування станом на перше число відповідного місяця.

Форму подання інформації встановлює Мінфін. Перша реєстрація транспортного засобу — це його реєстрація в Україні уповноваженими державними органами України вперше (пп. 14.1.163 Податкового кодексу України; далі — ПК).

Новий транспортний засіб — це транспортний засіб, що не має актів державної реєстрації уповноважених органів, у т. ч. іноземних, які дають право на його експлуатацію (пп. 14.1.124 ПК).

Транспортні засоби, що використовувалися, — транспортні засоби, на які уповноважені державні органи, в т. ч. іноземні, видавали реєстраційні документи, що дають право експлуатувати такі транспортні засоби (пп. 14.1.251 ПК).

Порядок державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів встановлений постановою КМУ від 07.09.1998 № 1388.

Якщо на транспортні засоби уповноважені державні органи, в т. ч. іноземні, вже видали реєстраційні документи, що дають право їх експлуатувати, їх вважають вживаними. Датою початку користування (вводу в експлуатацію) транспортних засобів, що були у вжитку і які ввозять на митну територію України, вважають дату їх першої реєстрації, визначену в реєстраційних документах, що видані уповноваженими державними органами та дають право експлуатувати ці транспортні засоби на постійній основі.

За відсутності реєстраційних документів першої реєстрації датою початку використання транспортного засобу вважають календарну дату його виготовлення (день, місяць, рік). Коли календарну дату визначити неможливо, такою датою вважають 1 січня року виготовлення, що зазначений у реєстраційних документах.

За інформацією ДПС в Одеській області

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Декларація з туристичного збору

У консультації – як заповнювати податкову декларацію туристичного збору і зразок декларації з туристичного збору. Дотримайтеся алгоритму заповнення й уникніть помилок
18876

Податок на розкіш 2024

Що таке податок на розкіш у 2024 році в Україні, коли та як його сплачують фізособи? Про це у консультації
18687

Податкова декларація з плати за землю 2024

Приклад заповнення декларації з плати за землю допоможе швидко і без помилок впоратися з нею у 2024 році. У статті експерти підкажуть термін подання декларації з плати за землю 2024, а також представлять вам живий зразок заповнення. Розглянуто зміни у формі декларації з плати за землю 2024, а також особливості заповнення податкової декларації з плати за землю з земельних ділянок, які знаходяться на територіях, де ведуться бойові дії, та тимчасово окупованих територіях
84495

Земельний сервітут: чи реєструвати договір та як оподатковувати

Підприємство уклало сервітут із Державним науково-дослідним інститутом. На виконання умов цього договору сторони підписали акт приймання-передачі об’єкта сервітуту. Як підприємству, користувачу сервітутом, відображати щомісячну оплату (затрати) за таким договором?
11993

Туристичний збір в Україні: за якими правилами сплачувати

За якою ставкою справляти туристичний збір 2024, чи подавати декларацію, якщо діяльність не проводилася, які документи підтверджують звільнення від сплати туристичного збору, чи може туристичний збір сплатити туроператор, як бути з туристичним збором платнику єдиного податку — в огляді
33295

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді