5 типових порушень «акцизниками», про які знають податківці

Теми:

З переліком таких помилок познайомив Офіс великих платників податків ДФС. Зазначимо їх.

Eлектронний рахунок платника акцизного податку

Перша помилка: неправильно визначений період для отримання права на звільнення від оподаткування акцизним податком операцій з експорту (вивезення за митну територію України) підакцизних товарів.

Платники акцизного податку при формуванні даних акцизної декларації у графі 10 додатку 4 зазначають суму, що не підлягає оподаткуванню, базуючись на даних оформленої митної декларації, проте, без фактичного вивезення товарів за межі митної території України.

Право на звільнення від оподаткування згідно підпункту 213.2.1 Податкового кодексу України (далі — ПК) експортованих підакцизних товарів виникає виключно у разі їх фактичного вивезення за межі митної території України.

Друга помилка: ненараховано акцизний податок на втрачений підакцизний товар внаслідок обставин, не визначених у пункті 216.3 ПК та таких, що не можуть вважатися форс-мажорними.

Якщо виникли форс-мажорні обставини, що призвели до втрати підакцизних товарів, щоб застосувати звільнення від оподаткування, потрібно отримати відповідний висновок Торгово-промислової палати про дію форс-мажорних обставин.

Третя помилка: нереєстрація виробниками тютюнових виробів ввезеного на митну територію України обладнання для підготовки або обробки тютюну (код УКТ ЗЕД 8478 10 00 00)

Як наслідок це призводить до відповідальності передбаченої статтею 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 19.12.1995 № 481/95-ВР та накладання штрафу у розмірі 150 тисяч гривень.

Четверта помилка: невідповідність даних щодо реалізації підакцизних товарів, зазначених у Звітах про обсяги виробництва або придбання та реалізації підакцизних товарів (алкогольних напоїв, тютюнових виробів), даним акцизної декларації.

Це може бути підставою для проведення контрольно-перевірочних заходів.

П’ята помилка: при самостійному донарахуванні акцизного податку платниками в уточнюючих акцизних деклараціях (а саме у додатку 8) не визначено пеню за недоплату грошового зобов’язання (пп. 129.1.3 ПК).

Це викликає необхідність донарахування такої пені за результатами камеральної перевірки, а до посадових осіб застосовують адмінвідповідальність за порушення порядку ведення податкового обліку.

Контролери наголосили: якщо виникли питання, ви завжди можете звернутися за допомогою до свого податкового координатора.

Офіс великих платників податків ДФС

Колеги! Запрошуємо взяти участь у безплатному вебінарі для бухгалтерів. Не пропустіть!
Центральна частина статичний блок 1

Статті за темою

Усі статті за темою

Декларація з акцизного податку

У статті знайдете бланк оновленої форми акцизної декларації, а також роз’яснення, які допоможуть вам відзвітувати без помилок
80464

Підакцизні товари 2023

У статті – про те, які товари потрапляють під оподаткування акцизом у 2023 році, про підакцизні товари та непідакцизні операції. Також про максимальні і мінімальні ціни на підакцизні товари в Україні, проблеми ідентифікації підакцизних товарів, штрафи за продаж підакцизних товарів неповнолітнім, ліцензування підакцизних товарів
48769

Акцизний податок

Про акциз, особливості його нарахування по основним групам підакцизних товарів, оновлення щодо підакцизних товарів, податкову декларацію з акцизного податку, акциз у роздрібних торговців тютюновими виробами та інші зміни щодо акцизу в умовах воєнного часу – у цьому огляді
76902

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді