СКАЧАЙТЕ ПАМ'ЯТКУ: Граничні строки реєстрації ПН/РК і штрафи за їх порушення 📝
Платник зобов’язаний надати посадовим (службовим) особам органів контролю у повному обсязі всі документи, що належать або пов’язані з предметом перевірки. Такий обов’язок виникає у платника після початку перевірки (абз. 1 п. 85.2 Податкового кодексу України).
Тож, платники, які здійснюють ведення документів з обліку доходів, витрат та інших показників, пов’язаних із визначенням об’єктів оподаткування (податкових зобов’язань), первинних документів, регістрів бухобліку, фінзвітності, інших документів, інформації, пов’язаних з обчисленням та сплатою податків і зборів у електронному вигляді, зобов’язані при проведенні перевірок надати посадовим особам ДПС копії документів, що належать до предмета перевірки.
При цьому копією документа на папері для електронного документа є візуальне подання електронного документа на папері, яке засвідчують в порядку, встановленому законодавством (ч. 6 ст. 7 Закону України «Про електронні документи та електронний документообіг» від 22.05.2003 № 851-IV).
Відмітка про засвідчення копії документа повинна містити такі елементи:
- слова «Згідно з оригіналом» (без лапок);
- найменування посади;
- особистий підпис особи, яка засвідчує копію, її власного імені та прізвища;
- дату засвідчення копії (п. 5.27 розд. 5 наказу Державного підприємства «Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості» «ДСТУ 4163:2020 «Вимоги до оформлення документів»» від 01.07.2020 № 144; далі — наказ № 144).
Цей стандарт поширюють на організаційно-розпорядчі документи незалежно від носія інформації, зокрема на:
- організаційні (положення, статути, посадові інструкції, штатні розписи тощо);
- розпорядчі (постанови, рішення, накази, розпорядження);
- інформаційно-аналітичні (акти, довідки, доповідні записки, пояснювальні записки, службові листи тощо) документи.
Їх створюють в результаті діяльності:
- держорганів, органів місцевого самоврядування;
- установ, підприємств, організацій та інших юросіб незалежно від їхнього функціонально-цільового призначення, рівня і масштабу діяльності та форми власності (п. 1.1 розд. 1 наказу № 144).
Якщо сплатите податок не на той рахунок, ДПС вже не штрафуватиме. Це справедливо, адже ви все одно поповнили бюджет держави. Але врегулювати напрям сплати податку маєте самотужки, подавши заяву до податкової