Хто надає паперові копії електронних документів на вимогу ДПС

Податківці пояснили, чи повинен платник податків (крім великих) надати посадовим особам ДПС при проведенні перевірки копії первинних документів, якщо їх ведуть в електронній формі

Хто надає паперові копії електронних документів на вимогу ДПС

СКАЧАЙТЕ ПАМ'ЯТКУ: Граничні строки реєстрації ПН/РК

Платник зобов’язаний надати посадовим (службовим) особам органів контролю у повному обсязі всі документи, що належать або пов’язані з предметом перевірки. Такий обов’язок виникає у платника після початку перевірки (абз. 1 п. 85.2 Податкового кодексу України).

Тож, платники, які здійснюють ведення документів з обліку доходів, витрат та інших показників, пов’язаних із визначенням об’єктів оподаткування (податкових зобов’язань), первинних документів, регістрів бухобліку, фінзвітності, інших документів, інформації, пов’язаних з обчисленням та сплатою податків і зборів у електронному вигляді, зобов’язані при проведенні перевірок надати посадовим особам ДПС копії документів, що належать до предмета перевірки.

При цьому копією документа на папері для електронного документа є візуальне подання електронного документа на папері, яке засвідчують в порядку, встановленому законодавством (ч. 6 ст. 7 Закону України «Про електронні документи та електронний документообіг» від 22.05.2003 № 851-IV).

Відмітка про засвідчення копії документа повинна містити такі елементи:

  • слова «Згідно з оригіналом» (без лапок);
  • найменування посади;
  • особистий підпис особи, яка засвідчує копію, її власного імені та прізвища;
  • дату засвідчення копії (п. 5.27 розд. 5 наказу Державного підприємства «Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості» «ДСТУ 4163:2020 «Вимоги до оформлення документів»» від 01.07.2020 № 144; далі — наказ № 144).

Цей стандарт поширюють на організаційно-розпорядчі документи незалежно від носія інформації, зокрема на:

  • організаційні (положення, статути, посадові інструкції, штатні розписи тощо);
  • розпорядчі (постанови, рішення, накази, розпорядження);
  • інформаційно-аналітичні (акти, довідки, доповідні записки, пояснювальні записки, службові листи тощо) документи.

Їх створюють в результаті діяльності:

  • держорганів, органів місцевого самоврядування;
  • установ, підприємств, організацій та інших юросіб незалежно від їхнього функціонально-цільового призначення, рівня і масштабу діяльності та форми власності (п. 1.1 розд. 1 наказу № 144).

ЗІР, категорія 130.06


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Криптовалюти: бухоблік і декларування

Що таке криптовалюта та чи легально нею користуватися, яке законодавче регулювання криптовалют існує насьогодні. Також мова піде про електронне декларування криптовалют, облік і оподаткування операцій з криптовалютами, питання фінансового моніторингу криптовалют як віртуальних активів
19742

Акт податкової перевірки 2025

Акт податкової перевірки — це документ, яким частіше за все закінчується податкова перевірка. Що в ньому має бути і на що звернути увагу? Як використати інформацію з нього для оскарження та можливі варіанти дій після отримання акта? Які зміни у змісті акта податкової перевірки у 2025 році? Відповіді у консультації
34596

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді