Під час щорічної відпустки працівниця доглядала за хворою дитиною та хворіла сама: як оплатити лікарняний

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

У такому випадку накладаються період відпустки та періоди тимчасової непрацездатності однієї особи за різними страховими випадками

Під час щорічної відпустки працівниця доглядала за хворою дитиною та хворіла сама: як оплатити лікарняний

Як підготуватися до тривалої відсутності світла, тепла та води

Розглянемо на прикладі:

Працівниці, у період з 02 до 15 жовтня 2023 року включно, надали частину щорічної основної оплачуваної відпустки тривалістю 14 календарних днів.

Під час відпустки вона і дитина захворіли. Сімейний лікар видав два медичних висновки про тимчасову непрацездатність та сформував два листки непрацездатності:

1. з 09 по 11 жовтня — причина непрацездатності «необхідність догляду за хворою дитиною»;

2. з 10 по 13 жовтня 2023 року — з причиною непрацездатності «тимчасова непрацездатність внаслідок захворювання або травми, що не пов’язані з нещасним випадком на виробництві».

З урахуванням «Правил скорочень», що визначають пріоритет різних причин непрацездатності, період тимчасової непрацездатності з причиною непрацездатності «необхідність догляду за хворою дитиною» скорочується (автоматично) листком непрацездатності з причиною непрацездатності «тимчасова непрацездатність внаслідок захворювання або травми, що не пов’язана з нещасним випадком на виробництві» (Порядок видачі (формування) листків непрацездатності в Електронному реєстрі листків непрацездатності, що затвердив МОЗ наказом від 17.06.2021 № 1234).

Допомогу по тимчасовій непрацездатності для догляду за хворою дитиною віком до 14 років у період перебування застрахованої особи у щорічній (основній чи додатковій) відпустці не надають (ч. 6 ст. 15 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV).

Оплаті підлягає період тимчасової непрацездатності працівниці з 10.10.2023 по 13.10.2023. Відпустка продовжується на чотири  календарні дні (п.1 частини 2 статті 11 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР).

За інформацією ПФУ


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як застосовувати міжнародні договори

Подвійне оподаткування — типова проблема міжнародного бізнесу. Уникнути її можна через міжнародні договори про усунення подвійного оподаткування. Тема стає актуальною, якщо маєте справу з нерезидентами, виплачуєте їм доходи (дивіденди, роялті, проценти, дохід від надання послуг), ведете облік в їхніх представництвах чи дочірніх підприємствах, самі здійснюєте бізнес за кордоном. З якими країнами укладені міжнародні договори та як їх застосовувати ― дізнайтеся в цьому огляді
12041

Код УКТ ЗЕД: як знайти

Щоб отримати код УКТ ЗЕД онлайн, скористайтеся навігатором від системи «Експертус Головбух» — знайдіть свій код товару за УКТ ЗЕД
52435

Додаток ПП до Податкової декларації з податку на прибуток

У Додатку ПП «Інформація про суми податкових пільг» прибутківці розкривають інформацію про суми податкових пільг, якими скористалися. Пояснимо, як обчислити суму податкової пільги, як заповнити новий додаток та які штрафи загрожують за його неподання
34024

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді