Скачати Готові проведення для обліку ПДВ
Податковий кодекс України (ПК) не передбачає будь-яких виключень щодо нарахування та сплати ПДВ банками, які перебувають у стадії ліквідації.
Тому під час здійснення операції з постачання товарів/послуг у платника податку (у т. ч. банку, що перебуває у стадії ліквідації) виникає обов’язок скласти та зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН) податкову накладну(ПН)/розрахунок коригування(РК) до неї за такою операцією.
У разі якщо на момент реєстрації реєстраційна сума менше ніж сума ПДВ, яку зазначили у ПН/РК, то такий платник може збільшити реєстраційну суму за рахунок:
- поповнення рахунка в системі електронного адміністрування ПДВ, що відкритий у Держказначействі;
- отриманих ПН та РК (які передбачають збільшення суми компенсації вартості поставлених товарів/послуг), що склали на такого платника та зареєстрованих в ЄРПН;
- сплати ПДВ на митниці під час розмитнення товарів.
В податковій звітності відображають податкові зобов’язання незалежно від того, чи склали ПН на суму таких податкових зобов’язань, та незалежно від того, чи зареєстрували її в ЄРПН.
Лист ДФС від 16.07.2019 № 3279/6/99-99-15-03-02-15/ІПК
Ми — за досудове врегулювання спору! Але бізнес буває безкомпромісним. Тоді шлях — тільки до суду. Та щоб виграти справу потрібно в цьому переконати і суддів. Пояснимо на життєвих прикладах, на що потрібно зважати, аби притягнути контрагента до відповідальності, якщо він не реєструє ПН.