Як розділяти підприємства на мікро, малі, середні або великі

Податківці пояснюють, які критерії розподілу платників на великі, середні та малі підприємства враховують при визначенні обов’язку подання податкової звітності в електронній формі

 Як розділяти підприємства на мікро, малі, середні або великі

Податкову декларацію подають платник податків за вибором, в один із таких способів:

 • особисто або уповноваженою на це особою;
 • надсилає поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;
 • засобами електронного зв’язку в електронній формі (п. 49.3 Податкового кодексу України; далі — ПК).

Платники, що належать до великих та середніх підприємств, подають податкові декларації ДПС в електронній формі (п. 49.4 ПК).

Податкову звітність з ПДВ подають в електронній формі ДПС всі платники цього податку (абз. 2 п. 49.4 ПК).

Фінансову звітність, звіт про фінансовий стан (баланс) та звіт про прибутки та збитки та інший сукупний дохід (звіт про фінансові результати), подають в електронній до податкової платники податку на прибуток підприємств та неприбуткові підприємства, установи, організації, які подають податкову звітність в електронній формі (абз. 3 п. 49.4 ПК).

При визначенні обов’язку подання платниками податків податкової звітності до податкової в електронній формі застосовують критерії, визначені частиною другою статті 2 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 № 996-XIV (далі — Закон № 996).

Великими є підприємства, які не відповідають критеріям для середніх підприємств та показники яких на дату складання річної фінзвітності за рік, що передує звітному, відповідають щонайменше двом із таких критеріїв:

 • балансова вартість активів — понад 20 млн. євро;
 • чистий дохід від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) — понад 40 млн. євро;
 • середня кількість працівників — понад 250 осіб (ч. 2 ст. 2 Закону № 996).

Середніми є підприємства, які не відповідають критеріям для малих підприємств та показники яких на дату складання річної фінзвітності за рік, що передує звітному, відповідають щонайменше двом із таких критеріїв:

 • балансова вартість активів — до 20 млн. євро включно;
 • чистий дохід від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) — до 40 млн. євро включно;
 • середня кількість працівників — до 250 осіб включно.

Малими є підприємства, які не відповідають критеріям для мікропідприємств та показники яких на дату складання річної фінзвітності за рік, що передує звітному, відповідають щонайменше двом із таких критеріїв:

 • балансова вартість активів — до 4 млн. євро включно;
 • чистий дохід від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) — до 8 млн. євро включно;
 • середня кількість працівників — до 50 осіб включно.

Мікропідприємствами є підприємства, показники яких на дату складання річної фінзвітності за рік, що передує звітному, відповідають щонайменше двом із таких критеріїв:

 • балансова вартість активів — до 350 тисяч євро включно;
 • чистий дохід від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) — до 700 тисяч євро включно;
 • середня кількість працівників — до 10 осіб включно.

Новоутворені підприємства під час визначення відповідності критеріям застосовують показники на дату складання річної фінзвітності.

Якщо підприємство однієї з наведених категорій за показниками річної фінзвітності упродовж двох років поспіль не відповідає наведеним критеріям, воно відноситься до відповідної категорії підприємств.

Для визначення відповідності критеріям, встановленим у євро, застосовують офіційний курс гривні до іноземних валют (середній за період), розрахований на підставі офіційних валютних курсів НБУ, що встановлювали для євро упродовж відповідного року.

За інформацієюДПС в Івано-Франківській області

Колеги! Запрошуємо взяти участь у безплатному вебінарі для бухгалтерів. Не пропустіть!
Центральна частина статичний блок 1

Статті за темою

Усі статті за темою

Декларація про майновий стан та доходи

Декларація про майновий стан, декларація про доходи – це назви однієї і тієї ж декларації, яку подають фізособи в податкову. У консультації розповімо, коли й кому подавати декларацію про майновий стан та доходи. Також розглянемо приклад заповнення декларації про майновий стан і доходи для звичайних громадян та фізичних осіб-підприємців за оновленою у 2023 році формою, у т.ч. відповідно до наказу Мінфіну від 28.08.2023 № 467
373580

Рентна плата за спеціальне використання води 2024

Черговий квартальний платіж за воду підкрадеться непомітно. Тож нагадаємо, хто має відзвітувати з рентної плати за спецводокористування та як отримати дозвіл на спеціальне водокористування онлайн
29943

Фінансові результати підприємства: облік

У консультації на прикладах дізнаємося, як формується та обліковується фінансовий результат, його складові у звітності, вплив на податок на прибуток та інші пов’язані питання з обліком прибутків та збитків підприємств і фізосіб-підприємців
84182

Військовий збір 2024

Військовий збір в Україні запровадили як тимчасовий податок ще на початку збройної агресії рф, коли здійснювалися АТО. Мета збору – фінансова підтримка реформування ЗСУ. Військовий збір став своєрідним доповненням до податку на доходи фізичних осіб (ПДФО), утворивши з ним нерозлучний тандем. Сьогодні в консультації про нюанси розрахунку та утримання військового збору, об’єкти оподаткування, його платників, звітність та штрафи
121117

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді