Як розділяти підприємства на мікро, малі, середні або великі

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Податківці пояснюють, які критерії розподілу платників на великі, середні та малі підприємства враховують при визначенні обов’язку подання податкової звітності в електронній формі

 Як розділяти підприємства на мікро, малі, середні або великі

Податкову декларацію подають платник податків за вибором, в один із таких способів:

  • особисто або уповноваженою на це особою;
  • надсилає поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;
  • засобами електронного зв’язку в електронній формі (п. 49.3 Податкового кодексу України; далі — ПК).

Платники, що належать до великих та середніх підприємств, подають податкові декларації ДПС в електронній формі (п. 49.4 ПК).

Податкову звітність з ПДВ подають в електронній формі ДПС всі платники цього податку (абз. 2 п. 49.4 ПК).

Фінансову звітність, звіт про фінансовий стан (баланс) та звіт про прибутки та збитки та інший сукупний дохід (звіт про фінансові результати), подають в електронній до податкової платники податку на прибуток підприємств та неприбуткові підприємства, установи, організації, які подають податкову звітність в електронній формі (абз. 3 п. 49.4 ПК).

При визначенні обов’язку подання платниками податків податкової звітності до податкової в електронній формі застосовують критерії, визначені частиною другою статті 2 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 № 996-XIV (далі — Закон № 996).

Великими є підприємства, які не відповідають критеріям для середніх підприємств та показники яких на дату складання річної фінзвітності за рік, що передує звітному, відповідають щонайменше двом із таких критеріїв:

  • балансова вартість активів — понад 20 млн. євро;
  • чистий дохід від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) — понад 40 млн. євро;
  • середня кількість працівників — понад 250 осіб (ч. 2 ст. 2 Закону № 996).

Середніми є підприємства, які не відповідають критеріям для малих підприємств та показники яких на дату складання річної фінзвітності за рік, що передує звітному, відповідають щонайменше двом із таких критеріїв:

  • балансова вартість активів — до 20 млн. євро включно;
  • чистий дохід від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) — до 40 млн. євро включно;
  • середня кількість працівників — до 250 осіб включно.

Малими є підприємства, які не відповідають критеріям для мікропідприємств та показники яких на дату складання річної фінзвітності за рік, що передує звітному, відповідають щонайменше двом із таких критеріїв:

  • балансова вартість активів — до 4 млн. євро включно;
  • чистий дохід від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) — до 8 млн. євро включно;
  • середня кількість працівників — до 50 осіб включно.

Мікропідприємствами є підприємства, показники яких на дату складання річної фінзвітності за рік, що передує звітному, відповідають щонайменше двом із таких критеріїв:

  • балансова вартість активів — до 350 тисяч євро включно;
  • чистий дохід від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) — до 700 тисяч євро включно;
  • середня кількість працівників — до 10 осіб включно.

Новоутворені підприємства під час визначення відповідності критеріям застосовують показники на дату складання річної фінзвітності.

Якщо підприємство однієї з наведених категорій за показниками річної фінзвітності упродовж двох років поспіль не відповідає наведеним критеріям, воно відноситься до відповідної категорії підприємств.

Для визначення відповідності критеріям, встановленим у євро, застосовують офіційний курс гривні до іноземних валют (середній за період), розрахований на підставі офіційних валютних курсів НБУ, що встановлювали для євро упродовж відповідного року.

За інформацієюДПС в Івано-Франківській області


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Малоцінні необоротні матеріальні активи: відображаємо в обліку

Малоцінні, але необхідні, особливо в офісі. Хто відмовиться в спеку від кондиціонера чи в холод від обігрівача? Принтери, сканери, ксерокси, меблі, кондиціонери — більшість офісного обладнання належить до малоцінних необоротних матеріальних активів. Сьогодні про основні нюанси обліку малоцінних необоротних матеріальних активів
274768

Малоцінні швидкозношувані предмети (МШП)

Малоцінний в обліку не означає не потрібний у господарстві. Без цих дрібниць взагалі може зупинитися виробничий процес, оскільки без спецодягу та інструментів робітники не будуть працювати. Такі об’єкти, як правило, відображаються в обліку як малоцінні швидкозношувані предмети (МШП). У консультації — про визначення, облік та списання МШП
310589

Нарахування авансу зарплати

Заробітну плату за першу половину місяця називають «авансом». Як його розрахувати, показати в обліку та оподаткувати — розкажемо у статті
138115

Відклик з відпустки

Ситуації бувають різні: виробнича необхідність, непередбачувана відсутність колеги або нагальна потреба у фахівцеві. У таких випадках у роботодавця виникає потреба ініціювати відклик працівника з відпустки. Але як це зробити правильно, щоб не порушити трудові права працівника й не отримати штраф? У цій статті розберемося, коли відклик дозволений, які умови обов’язкові, та як усе оформити документально
80364

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді