Нерезидент може здавати нерухомість виключно через представника

Об’єкти нерухомості, які не оподатковують податком на нерухомість

Податківці попередили: нерухомість, що належить фізособі-нерезиденту, надають в оренду виключно через ФОП або юрособу — резидента (уповноважених осіб), які:

  • виконують представницькі функції такого нерезидента на підставі письмового договору;
  • виступають його податковим агентом стосовно таких доходів.

Нерезидента, який порушує норми цього пункту, вважають таким, що ухиляється від сплати податку (пп. 170.1.3 Податкового кодексу України).

Представницькі функції слід розуміти як представництво, яке відповідно до статті 237 Цивільного кодексу України є правовідношенням, в якому одна сторона (представник) зобов’язана або має право вчинити правочин від імені другої сторони, яку вона представляє.

Податковий агент під час виплати доходів фізичній особі — нерезиденту нараховує, утримує та сплачує ПДФО і військовий збір до бюджету з суми орендної плати. ПДФО утримують за ставкою 18%, військовий збір — 1,5%.

Лист ДФС від 25.07.2019 № 3480/6/99-99-13-02-03-15/ІПК

Колеги! Запрошуємо взяти участь у безплатному вебінарі для бухгалтерів. Не пропустіть!
Центральна частина статичний блок 1

Статті за темою

Усі статті за темою

Податкова декларація з податку на нерухоме майно 2024

Встигніть подати форму податкової декларації з податку на нерухоме майно вчасно. Наші підказки допоможуть не схибити у цій нелегкій справі. Порядок заповнення податкової декларації з податку на нерухоме майно, бланк податкової декларації з податку на нерухоме майно — у консультації
54122

Податок на розкіш 2023

Що таке податок на розкіш у 2023 році в Україні, коли та як він сплачується фізособами? Про це у консультації
18149

Огляд податкових змін закону № 1914-Х

Масштабне оновлення Податкового кодексу, яке зачіпає майже всі податки та ще й порядок їхнього стягнення. Резонанс викликають зміни в оподаткуванні продажу нерухомості, податок з доходів селянських господарств, а також зміни в рентній платі щодо залізної руди. Однак ще є зміни в акцизі, єдиному податку, адмініструванні податків. Що ж саме прийнято у законі – у цьому огляді.
22226

Податкова амністія: як відбуватиметься на практиці виведення активів громадян України з тіні

Зміни в Податковому кодексі вже не є чимось новим в Україні і на черзі свіжі оновлення, датовані 15 червня 2021 року. Саме в цей день прийняли зміни до Кодексу, які стосуються президентського законопроєкту №5153-п від 25.02.2021 року. Чимало людей знають цей законопроєкт в якості так званої «податкової амністії». В огляді розберемо, до яких «покращень» варто готуватися підприємцям.
1225

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді