Банки та ДФС протестують повідомлення про відкриття/закриття рахунків у нових електронних форматах

Новий порядок відкриття рахунків

Наказ Мінфіну «Про внесення змін до Порядку подання повідомлень про відкриття/закриття рахунків платників податків у банках та інших фінансових установах до контролюючих органів» від 09.07.2019 № 292 (далі — Порядок) набере чинності з 05.08.2019, але не раніше дня його офіційного опублікування.

До набрання чинності нового Порядку ДФС створили тестове середовище для тестування обміну між банками та ДФС файлами повідомлень про відкриття/закриття та зміну рахунків за новою структурою.

Оновлені електронні форми документів для кожного типу файла повідомлень та схеми контролю розмістили на вебпорталі ДФС (www.sfs.gov.ua) у розділі «Електронна звітність» — «Програмний модуль для формування та направлення повідомлень про відкриття/закриття рахунків» — «Форми електронних повідомлень про відкриття/закриття рахунків».

Для тестування запропонували використовувати Програмний модуль для формування та направлення повідомлень про відкриття/закриття рахунків (API). Його можна безоплатно отримати з вебпорталу ДФС у розділі «Електронна звітність» — «Програмний модуль для формування та направлення повідомлень про відкриття/закриття рахунків».

Зазначений модуль (АРІ) дає можливість накласти КЕП та печатку (за наявності) на електронне повідомлення про відкриття/закриття рахунків, підготовлене засобами будь-якого програмного забезпечення, та направити це повідомлення засобами телекомунікаційних мереж на адресу Інформаційного порталу ДФС.

Направленні до ДФС повідомлення про відкриття/закриття рахунків у нових електронних форматах документів у тестовий період не будуть вважатися офіційно поданими до контролюючих органів. Після набрання чинності новою редакцією Порядку слід повторно надати відповідні повідомлення, якщо операція відкриття/закриття чи зміни рахунку була реальною.

За інформацією ДФС


Вебінар для бухгалтера

Статті за темою

Усі статті за темою

Товарний чек: зразок

Які обов’язкові реквізити товарного чека, яка його форма та зміст — про все це у статті
32303

Розрахунки та зобов’язання. База бухпроведень

В одному місці редакція «Експертус Головбух» зібрала для вас найпоширеніші бухгалтерські проведення по розрахункам та зобов’язанням: дебіторській та кредиторській заборгованості, дисконтуванню, порушенню договірних зобов'язань, податкам та зборам. Більше проведень знайдете у рубрикаторі або через пошуковий рядок
71

Розрахунково-платіжна відомість працівника

Про розрахунково-платіжну відомість та її призначення розповімо у даній консультації. Також наведемо зразок заповнення розрахунково-платіжної відомості та повідомлення про розміри виплат (розрахункового листка)
41465

Розрахунки з постачальниками та підрядниками: бухгалтерський облік

Найбільш повсякденна операція у бухгалтерському обліку? Мабуть, це облік розрахунків, адже придбання товарів, робіт, послуг відбувається мало не щодня. Які рахунки використовуються, облік податкового кредиту з ПДВ, як впливає система оподаткування на розрахунки та в якій формі їх можна проводити, розрахунки в іноземній валюті – це питання даного огляду.
61959

Грошові кошти та валютні операції. База бухпроведень

В одному місці редакція системи «Експертус Головбух» зібрала для вас найпоширеніші бухгалтерські проведення по грошовим коштам та валютним операціям: готівці, безготівковим розрахункам, іноземній валюті та курсовим різницям. Більше проведень знайдете у рубрикаторі або через пошуковий рядок
130

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді