Фіскали пояснили: розрахунок коригування (РК) до податкової накладної (ПК), складеної постачальником, підлягає реєстрації в ЄРПН:
- постачальником (продавцем) товарів/послуг, якщо збільшують суму компенсації їх вартості на користь такого постачальника або якщо коригування кількісних та вартісних показників у підсумку не змінює суму компенсації;
- отримувачем (покупцем) товарів/послуг, якщо зменшують суму компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, для чого постачальник надсилає складений РК отримувачу.
Якщо отримувач (покупець), ІПН якого зазначили у ПН, не є платником ПДВ, такий отримувач (покупець) не може зареєструвати РК до такої ПН.
Не можна виключити з ЄРПН зареєстровану платником податку ПН за його зверненням.
ДФС може скасувати реєстрацію ПН/РК за рішенням суду. При цьому датою скасування реєстрації буде день, зазначений в такому рішенні, або день набрання законної сили рішенням суду.
Лист ДФС від 06.08.2019 № 3675/6/99-99-12-02-01-15/ІПК
Ми — за досудове врегулювання спору! Але бізнес буває безкомпромісним. Тоді шлях — тільки до суду. Та щоб виграти справу потрібно в цьому переконати і суддів. Пояснимо на життєвих прикладах, на що потрібно зважати, аби притягнути контрагента до відповідальності, якщо він не реєструє ПН.