Оприлюднили текст нового Порядку перевірок Держпраці

UA RU

ОГЛЯД СУДОВОЇ ПРАКТИКИ. Перевірки: стратегія захисту

На Урядовому порталі з’явився текст постанови КМУ «Деякі питання здійснення державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю» від 21.08.2019 № 823 (Порядок № 823).

Постанова затверджує:

  • Порядок здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю;

  • Порядок здійснення державного нагляду за додержанням законодавства про працю.

Зверніть увагу, якщо припис виконають в установлений строк, підприємство не притягнуть до відповідальності. Виняток — неоформлення працівників. За це притягнуть до відповідальності одночасно із внесенням припису незалежно від факту усунення виявлених порушень у ході інспекційного відвідування або невиїзного інспектування (п. 28-29 Порядку № 823).

Постанова набере чинності з дня офіційного опублікування.

За матеріалами Урядового порталу


Вебінар для бухгалтера

Статті за темою

Усі статті за темою

Звільнення в декретній відпустці

Звільнення в декретній відпустці: чи можна провести? Якщо можна, то які виплати потрібно здійснити? У статті знайдете відповіді на ці запитання
90390

Перевірки Держпраці 2024

Як проводяться перевірки Держпраці у воєнний час, чи є штрафи та за якими правилами діють перевіряльники? Із порадами експерта знатимете, як поводитися під час несподіваного інспекційного відвідування. Також розглянемо зміни у порядку проведення трудових перевірок у цьому році та повноваження інспектора під час перевірки
41103

Перевірки Держпраці 2020

Серед перевірок держорганів часто найбільше занепокоєння у бізнесу викликає навіть не ДПС, а Держпраці. Штрафи значні, а роботодавці все одно часто приховують трудові відносини із працівниками. Підготуватися до перевірки рекомендуємо навіть тим, хто впевнений, що трудового законодавства він не порушив. Нещодавно змінився не лише порядок, за яким контролери інспектують підприємства, а й розміри штрафів.
28570

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді