Які зміни вносить законопроєкт № 1210 в оподаткування ПДВ

Якщо платник ПДВ порушить граничний строк для реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування (ПН/РК) в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН), отримає штраф у розмірі 3400 гривень. За умови що:

  • ПН/РК склали на операції з постачання товарів/послуг, звільнених від оподаткування ПДВ;
  • ПН/РК склали на операції, що їх оподатковують за нульовою ставкою;
  • ПН/РК склали відповідно до пункту 198.5 та статті 199 Податкового кодексу України (ПК);
  • ПН склали відповідно до абзацу одинадцятого пункту 201.4 ПК.

Штраф у розмірі 1020 гривень отримаєте, якщо не зареєстрували в ЄРПН ПН/РК, складені на операції, які звільнені від оподаткування ПДВ та які оподатковують за нульовою ставкою, протягом граничного строку реєстрації, що зазначили у податковому повідомленні-рішенні, складеному за результатами перевірки органу контролю.

Підприємства, які застосовують касовий метод, мають упродовж 1095 і 60 к. дн визначити податковий кредит.

Реєстрацію платника ПДВ анулюють автоматично на підставі відомостей від державного реєстратора, якщо до Держреєстру внесли запис про припинення державної реєстрації юридичної особи (крім перетворення) або підприємницької діяльності ФОП.

Для зведених ПН та/або РК, складених за операціями згідно з пунктом 198.5 і пунктом 199.1 ПК, встановлюють граничний строк реєстрації — протягом 20 к. дн., що настають за останнім календарним днем місяця, в якому їх склали.

Зі звітного періоду для платників ПДВ вилучають звітний період — квартал.

Проєкт Закону від 30.08.2019 № 1210

Які зміни вносить законопроєкт № 1210 в оподаткування ПДВ
Наталія ТОВЧЕНИК,експерт з питань бухгалтерського обліку та оподаткування, Київ
ДФС вкотре змінила критерії ризиковості податкових накладних і розрахунків коригування до них. А також зняла тавро «ризиковий» з новачків — платників ПДВ, які зареєструвалися менше ніж три місяці тому.


Вебінар для бухгалтера

Статті за темою

Усі статті за темою

Таблиця даних платника податків: заповнення та подання

Таблиця даних платника податків – це та додаткова інформація, яку подає платник ПДВ з метою убезпечити себе від блокування податкової накладної чи розблокувати таку, якщо її реєстрація уже призупинена. Сьогодні в консультації про нюанси заповнення та подання цього документа з урахуванням останніх роз’яснень ДПС.
200736

Календар бухгалтера 2024: червень

Червень ― наша боротьба триває, ми мужньо боремося з ворогом та продовжуємо працювати. Виробничий календар на червень 2024 та податковий календар на червень, допоможе бухгалтеру вчасно подати звітність та сплатить податки
23776

Розрахунок коригування до податкової накладної

У консультації про розрахунок коригування до податкової накладної та причини коригувань, які податкова визначила для його складання. Наведемо умовні коди в розрахунку коригування, їхнє призначення та приклади складання розрахунків коригування з різними кодами («101», «102», «103», «104» і «301»)
478569

Податкова накладна

Обов’язок платників ПДВ вчасно реєструвати податкові накладні під час воєнного стану й надалі діє, попри всі перебої з електропостачанням. З актуальною формою податкової накладної та особливостями її складання допоможе ознайомитися роз’яснення експерта. У консультації знайдете зразки заповнення податкової накладної для типових ситуацій
318789

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді