Які зміни вносить законопроєкт № 1210 в оподаткування ПДВ

Якщо платник ПДВ порушить граничний строк для реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування (ПН/РК) в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН), отримає штраф у розмірі 3400 гривень. За умови що:

  • ПН/РК склали на операції з постачання товарів/послуг, звільнених від оподаткування ПДВ;
  • ПН/РК склали на операції, що їх оподатковують за нульовою ставкою;
  • ПН/РК склали відповідно до пункту 198.5 та статті 199 Податкового кодексу України (ПК);
  • ПН склали відповідно до абзацу одинадцятого пункту 201.4 ПК.

Штраф у розмірі 1020 гривень отримаєте, якщо не зареєстрували в ЄРПН ПН/РК, складені на операції, які звільнені від оподаткування ПДВ та які оподатковують за нульовою ставкою, протягом граничного строку реєстрації, що зазначили у податковому повідомленні-рішенні, складеному за результатами перевірки органу контролю.

Підприємства, які застосовують касовий метод, мають упродовж 1095 і 60 к. дн визначити податковий кредит.

Реєстрацію платника ПДВ анулюють автоматично на підставі відомостей від державного реєстратора, якщо до Держреєстру внесли запис про припинення державної реєстрації юридичної особи (крім перетворення) або підприємницької діяльності ФОП.

Для зведених ПН та/або РК, складених за операціями згідно з пунктом 198.5 і пунктом 199.1 ПК, встановлюють граничний строк реєстрації — протягом 20 к. дн., що настають за останнім календарним днем місяця, в якому їх склали.

Зі звітного періоду для платників ПДВ вилучають звітний період — квартал.

Проєкт Закону від 30.08.2019 № 1210

Які зміни вносить законопроєкт № 1210 в оподаткування ПДВ
Наталія ТОВЧЕНИК,експерт з питань бухгалтерського обліку та оподаткування, Київ
ДФС вкотре змінила критерії ризиковості податкових накладних і розрахунків коригування до них. А також зняла тавро «ризиковий» з новачків — платників ПДВ, які зареєструвалися менше ніж три місяці тому.


Вебінар для бухгалтера

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок коригування до податкової накладної: оновлена форма

У консультації про розрахунок коригування до податкової накладної та причини коригувань, які податкова визначила для його складання. Наведемо умовні коди в розрахунку коригування, їхнє призначення та приклади складання розрахунків коригування з різними кодами («101», «102», «103», «104» і «301»)
536080

Податкова накладна 2024/2025: нова форма

Обов’язок платників ПДВ вчасно реєструвати податкові накладні під час воєнного стану й надалі діє. Із новою формою податкової накладної, яка діє з 1 жовтня 2024 року, та особливостями її складання допоможе ознайомитися роз’яснення експерта. У консультації знайдете зразки податкової накладної, які можете скачати
337347

Розблокування податкових накладних

Якщо трапилося так, що вашу податкову накладну заблокували, варто докласти зусиль для її розблокування. У цьому допоможуть алгоритм розблокування податкових накладних у 2024 році та зразки, що будуть необхідні вам у процесі розблокування податкових накладних
146948

Таблиця даних платника податків: заповнення та подання

Таблиця даних платника податків – це та додаткова інформація, яку подає платник ПДВ з метою убезпечити себе від блокування податкової накладної чи розблокувати таку, якщо її реєстрація уже призупинена. Сьогодні в консультації про нюанси заповнення та подання цього документа з урахуванням останніх роз’яснень ДПС.
211213

Календар бухгалтера 2024: червень

Червень ― наша боротьба триває, ми мужньо боремося з ворогом та продовжуємо працювати. Виробничий календар на червень 2024 та податковий календар на червень, допоможе бухгалтеру вчасно подати звітність та сплатить податки
24463

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді