Норматив для працевлаштування осіб з інвалідністю: як обчислити

Норми робочого часу 2020 при п’ятиденному робочому тижні СКАЧАТИ

Під час розрахунку нормативу робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю маєте правильно визначити середньооблікову кількість штатних працівників облікового складу за рік. Такий показник обчислюйте згідно з пунктами 3.2.5 і 3.2.6 Інструкції зі статистики кількості працівників, затвердженої наказом Держкомстату від 28.09.2005 № 286 (далі — Інструкція № 286). Цей показник використовуйте для заповнення звіту за формою № 10-ПІ.

Облікову кількість штатних працівників визначайте на певну дату звітного періоду. Наприклад, на перше або останнє число місяця, включаючи прийнятих працівників і вилучаючи тих, які вибули у цей день. При цьому, враховуйте всіх осіб, які перебувають у трудових відносинах. Перелік категорій працівників, яких включають до облікової кількості, є в підпунктах 2.4 і 2.5. Тих, що не включають, — у підпункті 2.6 Інструкції № 286.

Інструкція № 286 визначає окремі особливості віднесення до облікової кількості штатних працівників певних категорій, а саме:

  • працівників, які прийняті або переведені за ініціативою адміністрації на неповний робочий час (день або робочий тиждень). В обліковій кількості враховуйте за кожний календарний день як цілі одиниці;
  • внутрішніх сумісників (працівників, які одержують на одному підприємстві дві, півтори ставки). В обліковій кількості враховуйте як одну фізичну особу.

Середньооблікова кількість штатних працівників за кожен день має відповідати даним табельного обліку використання робочого часу працівників, на підставі якого визначаєте кількість працівників, які з’явилися або не з’явилися на роботу.

Для розрахунку цього показника враховуйте всі категорії працівників облікового складу, зазначені у підпунктах 2.4 і 2.5 Інструкції № 286. Виняток — працівники, які перебувають у відпустках у зв’язку з вагітністю та пологами та для догляду за дитиною до досягнення нею віку, передбаченого чинним законодавством або колективним договором підприємства.

Кількість штатних працівників облікового складу за вихідний, святковий і неробочий день приймайте на рівні облікової кількості працівників за попередній робочий день. У випадку двох або більше вихідних чи святкових і неробочих днів поспіль кількість штатних працівників облікового складу за кожний з цих днів приймайте на рівні кількості працівників облікового складу за робочий день, що їм передував.

Якщо підприємство працювало неповний місяць, то показник середньооблікової кількості штатних працівників визначайте діленням суми облікової кількості штатних працівників за всі дні роботи підприємства у звітному місяці на число календарних днів у звітному місяці. При цьому, включайте вихідні та святкові і неробочі дні за період роботи.

Середньооблікову кількість штатних працівників за рік обчислюйте підсумовуванням середньооблікової кількості штатних працівників за всі місяці роботи підприємства, що минули за період з початку року до звітного місяця включно, та діленням одержаної суми на 12.

За матеріалами ГУ Держпраці у Луганській області

Норматив для працевлаштування осіб з інвалідністю: як обчислити
Тарас ШАРИЙ,Керівник експертної групи Експертус Головбух, сертифікований фахівець з міжнародних стандартів фінансової звітності (ACCA DipIFR(rus))
Юристи досі з’ясовують, чи правомірні взагалі «трудові» перевірки. А щоб інспектори Держпраці не сиділи без діла, уряд оновив механізм перевірок щодо працевлаштування осіб з інвалідністю. Проаналізуємо, що саме змінилося


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Помилки у податковому звіті з ЄСВ та ПДФО, ВЗ: виправляємо з експертом

Хоча Податковий розрахунок з ПДФО, ВЗ та ЄСВ уже давно існує та об’єднаний, але питання щодо нього все ще залишаються. Серед таких — як виправити помилки у цьому податковому звіті. Про способи виправлення помилок у Податковому розрахунку та приклади — у консультації
240842

Акцизний податок 2025: товари, ставки, розрахунок

Про акциз, особливості його нарахування за основними групами підакцизних товарів (алкоголь, тютюнові вироби, паливо, легкові автомобілі), оновлення щодо підакцизних товарів, акциз у роздрібних торговців тютюновими виробами, втрату підакцизних товарів в умовах воєнного стану — у цьому огляді
103668

Оновлені довідники податкових пільг

Податкова оприлюднила оновлений довідник податкових пільг станом на 31.03.2025. Там знайдете перелік пільг із податку на прибуток, оподаткування неприбуткових установ й організацій, плати за землю, ПДВ, державного мита тощо
14072

Плата за землю 2025: ставки, пільги, розрахунок

Плата за землю стосується всіх, хто має зареєстровану на себе земельну ділянку чи орендує її у держави або місцевої громади. Звільнення від сплат цього податку чутливе до нюансів господарського використання землі. Про те, як нараховується земельний податок з фізосіб у 2025 році, у т.ч. й щодо тимчасово окупованих земель та територій бойових дій, — в огляді
113528

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді