Норматив для працевлаштування осіб з інвалідністю: як обчислити

Норми робочого часу 2020 при п’ятиденному робочому тижні СКАЧАТИ

Під час розрахунку нормативу робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю маєте правильно визначити середньооблікову кількість штатних працівників облікового складу за рік. Такий показник обчислюйте згідно з пунктами 3.2.5 і 3.2.6 Інструкції зі статистики кількості працівників, затвердженої наказом Держкомстату від 28.09.2005 № 286 (далі — Інструкція № 286). Цей показник використовуйте для заповнення звіту за формою № 10-ПІ.

Облікову кількість штатних працівників визначайте на певну дату звітного періоду. Наприклад, на перше або останнє число місяця, включаючи прийнятих працівників і вилучаючи тих, які вибули у цей день. При цьому, враховуйте всіх осіб, які перебувають у трудових відносинах. Перелік категорій працівників, яких включають до облікової кількості, є в підпунктах 2.4 і 2.5. Тих, що не включають, — у підпункті 2.6 Інструкції № 286.

Інструкція № 286 визначає окремі особливості віднесення до облікової кількості штатних працівників певних категорій, а саме:

  • працівників, які прийняті або переведені за ініціативою адміністрації на неповний робочий час (день або робочий тиждень). В обліковій кількості враховуйте за кожний календарний день як цілі одиниці;
  • внутрішніх сумісників (працівників, які одержують на одному підприємстві дві, півтори ставки). В обліковій кількості враховуйте як одну фізичну особу.

Середньооблікова кількість штатних працівників за кожен день має відповідати даним табельного обліку використання робочого часу працівників, на підставі якого визначаєте кількість працівників, які з’явилися або не з’явилися на роботу.

Для розрахунку цього показника враховуйте всі категорії працівників облікового складу, зазначені у підпунктах 2.4 і 2.5 Інструкції № 286. Виняток — працівники, які перебувають у відпустках у зв’язку з вагітністю та пологами та для догляду за дитиною до досягнення нею віку, передбаченого чинним законодавством або колективним договором підприємства.

Кількість штатних працівників облікового складу за вихідний, святковий і неробочий день приймайте на рівні облікової кількості працівників за попередній робочий день. У випадку двох або більше вихідних чи святкових і неробочих днів поспіль кількість штатних працівників облікового складу за кожний з цих днів приймайте на рівні кількості працівників облікового складу за робочий день, що їм передував.

Якщо підприємство працювало неповний місяць, то показник середньооблікової кількості штатних працівників визначайте діленням суми облікової кількості штатних працівників за всі дні роботи підприємства у звітному місяці на число календарних днів у звітному місяці. При цьому, включайте вихідні та святкові і неробочі дні за період роботи.

Середньооблікову кількість штатних працівників за рік обчислюйте підсумовуванням середньооблікової кількості штатних працівників за всі місяці роботи підприємства, що минули за період з початку року до звітного місяця включно, та діленням одержаної суми на 12.

За матеріалами ГУ Держпраці у Луганській області

Норматив для працевлаштування осіб з інвалідністю: як обчислити
Тарас ШАРИЙ,Керівник експертної групи Експертус Головбух, сертифікований фахівець з міжнародних стандартів фінансової звітності (ACCA DipIFR(rus))
Юристи досі з’ясовують, чи правомірні взагалі «трудові» перевірки. А щоб інспектори Держпраці не сиділи без діла, уряд оновив механізм перевірок щодо працевлаштування осіб з інвалідністю. Проаналізуємо, що саме змінилося


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Норми тривалості робочого часу 2025

У статті знайдете календар робочого часу 2025 для 5-денки та 6-денки та іншу доречну інформацію для планування часу, наприклад, про облік робочого час в реаліях воєнного часу
4200

Зразкова добірка: Документи для призначення та виплати лікарняних і декретних

Зразки наказів, повідомлень і протоколу допоможуть задокументувати: призначення уповноважених із питань оплати непрацездатності, засідання уповноважених, виплату лікарняних і декретних, відмову у виплаті, комунікації з працівниками й ПФУ
97

Прожитковий мінімум 2025: розмір, таблиця

Прожитковий мінімум — це показник, який використовується у розрахунках різних соціальних виплат, наприклад пенсій, допомоги з безробіття, аліментів. Його використовують також і в оподаткуванні. Усе, що варто знати про прожитковий мінімум у 2025 році, — в огляді
1249

Держбюджет 2025

19 листопада ВРУ ухвалила Закон України «Про Державний бюджет на 2025 рік» (проєкт закону від 14.09.2024 № 12000). Це вже третій бюджет країни за час повномасштабного вторгнення рф із найбільшими видатками та дефіцитом бюджету за всю історію країни. Проте Уряд запевняє, що бюджет є збалансованим. На які показники він спирається та що очікує українців в умовах воєнного стану — в огляді
664

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді