Нові порядки перевірок Держпраці вже оскаржують у суді

Як проходять перевірки з праці

До Окружного адміністративного суду надійшов позов про визнання протиправною постанову КМУ від 21.08.2019 № 823. Ця постанова затвердила нові порядки перевірок Держпраці.

З позиції позивачів: постанова, яку оскаржували, не відповідає правовим актам вищої юридичної сили, а саме:

  • статті 19 Конституції України;
  • статтям 1 — 4 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» від 05.04.2007 № 877-V;
  • статті 21 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» від 11.09.2003 № 1160-IV.

До суду разом із позовом надіслали заяву про його забезпечення, в якій позивачі просять зупинити дію оскаржуваної постанови.

Наразі вирішують питання щодо правових підстав вжиття заходів забезпечення позову та відкриття провадження в адміністративній справі.

За матеріалами Пресслужби Окружного адміністративного суду міста Києва


Вебінар для бухгалтера

Статті за темою

Усі статті за темою

Звільнення в декретній відпустці

Звільнення в декретній відпустці: чи можна провести? Якщо можна, то які виплати потрібно здійснити? У статті знайдете відповіді на ці запитання
90371

Перевірки Держпраці 2024

Як проводяться перевірки Держпраці у воєнний час, чи є штрафи та за якими правилами діють перевіряльники? Із порадами експерта знатимете, як поводитися під час несподіваного інспекційного відвідування. Також розглянемо зміни у порядку проведення трудових перевірок у цьому році та повноваження інспектора під час перевірки
41102

Перевірки Держпраці 2020

Серед перевірок держорганів часто найбільше занепокоєння у бізнесу викликає навіть не ДПС, а Держпраці. Штрафи значні, а роботодавці все одно часто приховують трудові відносини із працівниками. Підготуватися до перевірки рекомендуємо навіть тим, хто впевнений, що трудового законодавства він не порушив. Нещодавно змінився не лише порядок, за яким контролери інспектують підприємства, а й розміри штрафів.
28570

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді