Підготовлено поправки до законопроектів № 1053-1 та № 1073

РРО: хто застосовує та як працювати з ним

Ніна Южаніна повідомила, що вже підготовлені поправки законопроекту № 1053-1 — їх вийшло 105, а також до законопроекту № 1073 — 22. Дані законопроекти необхідно змінити з урахуванням і пропозицій підприємців, і очікуваної загальної користі для бізнесу і для держави.

Насамперед обов’язкове застосування РРО з 1 січня 2020 року має стосуватись тільки таких видів діяльності: реалізація побутової техніки, лікарських засобів, ювелірних виробів, уживаних товарів в магазинах, діяльність готелів, туристичних агентств, кафе, барів, ресторанів, а також реалізація автозапчастин за переліком Кабінету Міністрів України.

Щодо платників єдиного податку другої — четвертої груп — застосування РРО для них не на часі.

Стосовно програмного забезпечення чи програми, яка може використовуватися будь-яким портативним пристроєм, то їм надано чіткі визначення, щоб не було подвійного тлумачення і підміни понять. При цьому чітко визначено період, коли має вся ця система запрацювати — через 90 днів після підтвердження рішенням КМУ готовності такого програмного забезпечення до промислової експлуатації.

Також повністю виключено так звані кешбеки. Підприємці були буквально в шоці від перспективи додаткового тиску на бізнес у новий спосіб.

І, звичайно, щодо штрафів. Штрафи мають залишатися для класичних РРО на сьогоднішньому рівні, а для програмних РРО — виключно за нереєстрацію розрахункової операції на сервері контролюючого органу.

Зі сторінки Ніни Южаніної, Народного депутату України у Верховної Ради України


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Програмний РРО (ПРРО)

Програмні РРО — гідна альтернатива старому доброму касовому апарату. Адже за допомогою віртуальних РРО розраховуватися з покупцями і зручніше, і дешевше. Все про програмний РРО: кому і коли застосовувати, як зареєструвати та працювати
22805

Робота РРО під час воєнного стану

Розрахункові операції потребують застосування РРО. Воєнний час — не виняток. Однак наразі платежі через касові апарати мають певні особливості. Розглянемо їх.
41193

Як заповнити прибутковий касовий ордер

Кожну розрахункову операцію підтверджують розрахунковим документом. Один із них — прибутковий касовий ордер. Усі підприємства, що проводять розрахунки, за будь-якої організаційно-правової форми та системи оподаткування, оформлюють прибутковий касовий ордер. Щоб уникнути штрафів від органів контролю, важливо правильно їх заповнювати
84849

РРО для ФОП: ліміти

Чи є зараз ліміт доходу для ФОП, який дозволяє не встановлювати РРО/пРРО? Чи можна ФОП не встановлювати РРО/пРРО, якщо клієнти розраховуються безготівково –платіжними картками, у т.ч. через систему WayForPay, LiqPay чи подібні?
3346

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді