РРО: хто застосовує та як працювати з ним
Ніна Южаніна повідомила, що вже підготовлені поправки законопроекту № 1053-1 — їх вийшло 105, а також до законопроекту № 1073 — 22. Дані законопроекти необхідно змінити з урахуванням і пропозицій підприємців, і очікуваної загальної користі для бізнесу і для держави.
Насамперед обов’язкове застосування РРО з 1 січня 2020 року має стосуватись тільки таких видів діяльності: реалізація побутової техніки, лікарських засобів, ювелірних виробів, уживаних товарів в магазинах, діяльність готелів, туристичних агентств, кафе, барів, ресторанів, а також реалізація автозапчастин за переліком Кабінету Міністрів України.
Щодо платників єдиного податку другої — четвертої груп — застосування РРО для них не на часі.
Стосовно програмного забезпечення чи програми, яка може використовуватися будь-яким портативним пристроєм, то їм надано чіткі визначення, щоб не було подвійного тлумачення і підміни понять. При цьому чітко визначено період, коли має вся ця система запрацювати — через 90 днів після підтвердження рішенням КМУ готовності такого програмного забезпечення до промислової експлуатації.
Також повністю виключено так звані кешбеки. Підприємці були буквально в шоці від перспективи додаткового тиску на бізнес у новий спосіб.
І, звичайно, щодо штрафів. Штрафи мають залишатися для класичних РРО на сьогоднішньому рівні, а для програмних РРО — виключно за нереєстрацію розрахункової операції на сервері контролюючого органу.
Зі сторінки Ніни Южаніної, Народного депутату України у Верховної Ради України