Порядок заповнення декларації туристичного збору
Наказом Мінфіну «Про внесення змін до форми Податкової декларації з туристичного збору» від 08.05.2019 № 186 внесено зміни до форми Податкової декларації з туристичного збору. Наказ чинний з 13.08.2019.
Слід зазначити, що відповідно до пункту 46.6 Податкового кодексу України (далі — ПК), якщо запроваджено нову форму декларації, її починають застосовувати з наступного кварталу за днем оприлюднення.
Тому за новою формою необхідно звітувати вже за ІІІ квартал 2019 року.
Зверніть увагу новій формі декларації передбачено Додаток «Розрахунок № 2 податкових зобов'язань з туристичного збору». В ньому, зокрема, зазначають:
- кількість діб розміщення;
- розмір мінімальної заробітної плати;
- ставку податку в залежності від типу туризму (внутрішній або в’їзний).
Окрім цього, у Розділі ІІ Додатку розраховують авансові внески з туристичного збору. А також вказують реквізити рішення органу самоврядування про встановлення таких авансових внесків (що передбачено п. 268.7.1 ПК).
Також змінами завбачено: якщо суб'єкт господарювання є податковим агентом на території адміністративно-територіальних одиниць, які відповідають різним кодам за КОАТУУ органів місцевого самоврядування, але ці адміністративно-територіальні одиниці обслуговує один контролюючий орган, то подають одну Податкову декларацію з кількома додатками.
За матеріалами ГУ ДПС в Івано-Франківській області
За несплату туристичного збору штрафуватимуть як податкових агентів, так і самих платників. Які штрафи передбачено, та як їх оминути.