Перереєстрація платника ПДВ: чи заповнювати поле «Причини реєстрації» заяви № 1-ПДВ

Для перереєстрації платник подає заяву протягом 10 робочих днів, що настають за днем, коли змінилися дані про платника або виникли інші підстави для перереєстрації

Перереєстрація платника ПДВ: чи заповнювати поле «Причини реєстрації» заяви № 1-ПДВ

Заява подається до податкового органу за місцезнаходженням (місцем проживання) платника засобами електронних комунікацій в електронній формі (п. 183.7 Податкового кодексу України).

Реєстраційна заява платника податку на додану вартість (форма № 1-ПДВ) встановлена додатком 1 до Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість, затвердженого наказом Мінфіна від 14.11.2014 № 1130 (далі — Положення).

Для перереєстрації платник ПДВ подає до податкового органу, в якому перебуває на обліку, додаткову реєстраційну заяву з позначкою «Перереєстрація». Причини реєстрації платником ПДВ або критерії, за якими платник ПДВ відповідає вимогам розділу V ПК, у такій заяві можуть не вказуватись (п. 4.2 розд. IV Положення).

Перереєстрацію у зв’язку із зміною найменування (крім перетворення) (прізвища, імені та по батькові) платника, який включений до ЄДР, здійснює податковий орган без подання заяви платником на підставі відомостей з цього ЄДР.

Тобто, у разі внесення до ЄДР відомостей щодо зміни найменування юрособи-платника ПДВ, пов’язаної із назвою такої особи, прізвища, імені та по батькові фізичної особи - підприємця, перереєстрація платника ПДВ відбувається без участі самого платника на підставі відомостей з ЄДР (тобто без подання заяви платником ПДВ).

У разі перетворення юрособи-платника ПДВ (тобто у разі зміни організаційно-правової форми, що міститься у найменуванні юрособи) новоутворена юрособа подає до податкового органу заяву з позначкою «Перереєстрація» протягом 10 робочих днів після дати держреєстрації новоутвореної юрособи.

Якщо особа, утворена шляхом перетворення, не подала у встановлений строк заяви для перереєстрації, її реєстрацію платником ПДВ анулюють відповідно до статті 184 ПК.

За інформацією ДПС у Чернігівській області


Вебінар для бухгалтера

Статті за темою

Усі статті за темою

Податкова декларація з ПДВ 2024/2025

У консультації розповімо про загальні правила подання ПДВ-звітності: в які строки, періоди, способи звітувати та коли можна не подавати звітності. Також розглянемо коли подається декларація з ПДВ нова форма
185747

Історичне збільшення податків: коментар експерта щодо законопроєкту № 11416-д

Доопрацьований законопроєкт «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» від 30.08.2024 № 11416-д ухвалила ВРУ. Розглянемо, що для платників податків наразі відомо
1628

Навчальний тренажер для бухгалтера: перевірте себе

Хочете підвищити свої бухгалтерські навички та бути впевненими у своїй професійній майстерності? Перевірте себе за допомогою навчальних тестів для бухгалтерів. Незалежно від того, чи ви тільки починаєте свій шлях у бухгалтерії, чи вже маєте багаторічний досвід, наш тренажер допоможе вам освіжити знання та виявити свої слабкі місця. Спробуйте прямо зараз — і переконайтеся, що ви готові до будь-яких викликів
320

Розрахунок коригування до податкової накладної: оновлена форма

У консультації про розрахунок коригування до податкової накладної та причини коригувань, які податкова визначила для його складання. Наведемо умовні коди в розрахунку коригування, їхнє призначення та приклади складання розрахунків коригування з різними кодами («101», «102», «103», «104» і «301»)
536081

Податкова накладна 2024/2025: нова форма

Обов’язок платників ПДВ вчасно реєструвати податкові накладні під час воєнного стану й надалі діє. Із новою формою податкової накладної, яка діє з 1 жовтня 2024 року, та особливостями її складання допоможе ознайомитися роз’яснення експерта. У консультації знайдете зразки податкової накладної, які можете скачати
337347

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді