Перереєстрація платника ПДВ: чи заповнювати поле «Причини реєстрації» заяви № 1-ПДВ

Для перереєстрації платник подає заяву протягом 10 робочих днів, що настають за днем, коли змінилися дані про платника або виникли інші підстави для перереєстрації

Перереєстрація платника ПДВ: чи заповнювати поле «Причини реєстрації» заяви № 1-ПДВ

Заява подається до податкового органу за місцезнаходженням (місцем проживання) платника засобами електронних комунікацій в електронній формі (п. 183.7 Податкового кодексу України).

Реєстраційна заява платника податку на додану вартість (форма № 1-ПДВ) встановлена додатком 1 до Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість, затвердженого наказом Мінфіна від 14.11.2014 № 1130 (далі — Положення).

Для перереєстрації платник ПДВ подає до податкового органу, в якому перебуває на обліку, додаткову реєстраційну заяву з позначкою «Перереєстрація». Причини реєстрації платником ПДВ або критерії, за якими платник ПДВ відповідає вимогам розділу V ПК, у такій заяві можуть не вказуватись (п. 4.2 розд. IV Положення).

Перереєстрацію у зв’язку із зміною найменування (крім перетворення) (прізвища, імені та по батькові) платника, який включений до ЄДР, здійснює податковий орган без подання заяви платником на підставі відомостей з цього ЄДР.

Тобто, у разі внесення до ЄДР відомостей щодо зміни найменування юрособи-платника ПДВ, пов’язаної із назвою такої особи, прізвища, імені та по батькові фізичної особи - підприємця, перереєстрація платника ПДВ відбувається без участі самого платника на підставі відомостей з ЄДР (тобто без подання заяви платником ПДВ).

У разі перетворення юрособи-платника ПДВ (тобто у разі зміни організаційно-правової форми, що міститься у найменуванні юрособи) новоутворена юрособа подає до податкового органу заяву з позначкою «Перереєстрація» протягом 10 робочих днів після дати держреєстрації новоутвореної юрособи.

Якщо особа, утворена шляхом перетворення, не подала у встановлений строк заяви для перереєстрації, її реєстрацію платником ПДВ анулюють відповідно до статті 184 ПК.

За інформацією ДПС у Чернігівській області


Вебінар для бухгалтера

Статті за темою

Усі статті за темою

Штраф за несвоєчасну сплату ПДВ 2024

Який штраф за несвоєчасну сплату ПДВ загрожує у 2024 році? Як сплатити штраф, якщо в акті перевірки немає реквізитів, — дізнаєтеся в консультації
59361

Як розблокувати податкову накладну

Якщо трапилося так, що вашу податкову накладну заблокували, варто докласти зусиль для її розблокування. У цьому допоможуть алгоритм розблокування податкових накладних у 2024 році та зразки, що будуть необхідні вам у процесі розблокування податкових накладних
138299

Довідники податкових пільг 2024

Податкова оприлюднила оновлений довідник податкових пільг станом на 28.06.2024 року. Там знайдете перелік пільг із податку на прибуток, оподаткування неприбуткових установ й організацій, плати за землю, ПДВ, державного мита тощо, а також визначено строки дії пільг
10361

Оптимізація податків 2024

Оптимізація податків на підприємстві може допомогти цілком легальними засобами зекономити кошти підприємства на сплаті податків, зборів та ЄСВ. Про поширені методи оптимізації оподаткування ПДВ, податку на прибуток та зарплатних податків – у консультації
208

Таблиця даних платника податків: заповнення та подання

Таблиця даних платника податків – це та додаткова інформація, яку подає платник ПДВ з метою убезпечити себе від блокування податкової накладної чи розблокувати таку, якщо її реєстрація уже призупинена. Сьогодні в консультації про нюанси заповнення та подання цього документа з урахуванням останніх роз’яснень ДПС.
201311

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді