Коли новоствореному підприємству провести атестацію робочих місць

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Атестація робочих місць за умовами праці

Атестацію робочих місць проводять відповідно до:

  • Порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженого постановою КМУ від 01.08.1992 № 442 (далі — Порядок № 442);
  • Методичних рекомендацій для проведення атестації робочих місць за умовами праці, затверджених постановою Мінпраці від 01.09.1992 № 41 (далі — Методичні рекомендації).

Коли новоствореному підприємству провести атестацію робочих місць

Атестацію робочих місць за умовами праці проводять на підприємствах і в організаціях незалежно від форм власності й господарювання.

Атестацію проводить атестаційна комісія в строки, передбачені колективним договором, але не рідше одного разу на 5 років. Склад комісії і її повноваження визначають у наказі.

За підсумками атестації роботодавець має вжити заходів, щоб усунути небезпечні й шкідливі для здоров’я працюючих виробничі фактори. Якщо неможливо усунути шкідливі і небезпечні виробничі фактори, держава гарантує працівникам право на пільги та компенсації за роботу зі шкідливими і важкими умовами праці:

  • пенсію за віком на пільгових умовах;
  • щорічні додаткові відпустки за роботу із шкідливими і важкими умовами праці та за особливий характер праці;
  • скорочену тривалість робочого тижня;
  • доплати тощо.

Атестацію робочих місць за умовами праці необхідно проводити після прийняття на вакантні місця працівників та здійснення ними виробничої діяльності у характерних (типових) виробничих умовах. Така умова передбачена пунктом 3.4 Методичних рекомендацій.

За матеріалами Управління Держпраці у Полтавській області


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Трудовий договір в умовах воєнного стану: як оформити призупинення

Війна, на жаль, внесла зміни в наше життя. І трудове законодавство теж. З’явилася та процедура, якої раніше не було, ― призупинення трудового договору. Що це? Чим призупинення відрізняється від зупинення трудового договору та простою, як його оформити й показати у табелі та звітності ― у консультації
79121

Розрахунок коригування до податкової накладної: оновлена форма

У консультації про розрахунок коригування до податкової накладної та причини коригувань, які податкова визначила для його складання. Наведемо умовні коди в розрахунку коригування, їхнє призначення та приклади складання розрахунків коригування з різними кодами («101», «102», «103», «104» і «301»)
718788

Електронна медична документація

В еру інформаційних технологій паперові документи поступово відходять. Реформа медзакладів, окрім змін порядку фінансування, принесла й перехід на електронні медичні документи. Які з них стосуються бухгалтера КНП та яке їхнє майбутнє — розбираємо
4475

Ліцензійний договір

Що таке ліцензійний договір, які істотні умови ліцензійного договору, як такий договір укласти — про це в огляді
18085

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді