Атестація робочих місць за умовами праці
Атестацію робочих місць проводять відповідно до:
- Порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженого постановою КМУ від 01.08.1992 № 442 (далі — Порядок № 442);
- Методичних рекомендацій для проведення атестації робочих місць за умовами праці, затверджених постановою Мінпраці від 01.09.1992 № 41 (далі — Методичні рекомендації).
Атестацію робочих місць за умовами праці проводять на підприємствах і в організаціях незалежно від форм власності й господарювання.
Атестацію проводить атестаційна комісія в строки, передбачені колективним договором, але не рідше одного разу на 5 років. Склад комісії і її повноваження визначають у наказі.
За підсумками атестації роботодавець має вжити заходів, щоб усунути небезпечні й шкідливі для здоров’я працюючих виробничі фактори. Якщо неможливо усунути шкідливі і небезпечні виробничі фактори, держава гарантує працівникам право на пільги та компенсації за роботу зі шкідливими і важкими умовами праці:
- пенсію за віком на пільгових умовах;
- щорічні додаткові відпустки за роботу із шкідливими і важкими умовами праці та за особливий характер праці;
- скорочену тривалість робочого тижня;
- доплати тощо.
Атестацію робочих місць за умовами праці необхідно проводити після прийняття на вакантні місця працівників та здійснення ними виробничої діяльності у характерних (типових) виробничих умовах. Така умова передбачена пунктом 3.4 Методичних рекомендацій.
За матеріалами Управління Держпраці у Полтавській області
Якщо практиканти виконують роботу, нараховуйте їм зарплату. Оподатковуйте її ПДФО і військовим збором на загальних підставах незалежно від розміру. Практиканти підлягають соціальному та іншим видам страхування, тому на їх зарплату нараховуйте ЄСВ. Якщо зарплата практиканта не вища за мінімальну...