Зберігаємо товар на чужому складі: обліково-податкові наслідки
Акцизним складом є приміщення, де розпорядник здійснює операції зі спиртом етиловим, горілкою, лікеро-горілчаними виробами та/або пальним.
Лікеро-горілчаний напій — це алкогольний напій міцністю від 1,2 до 60,0%, виготовлений змішуванням спирту етилового ректифікованого з напівфабрикатами, інґредієнтами та підготовленою водою, насичений або ненасичений діоксидом вуглецю (для слабоалкогольних напоїв) (Національний стандарт України «ДСТУ 3297:95. Лікеро-горілчана промисловість. Терміни та визначення понять»).
Пиво — це насичений діоксидом вуглецю пінистий алкогольний напій із вмістом спирту етилового від 0,5% об’ємних одиниць, отриманий під час бродіння охмеленого сусла пивними дріжджами, що відносять до товарної групи УКТ ЗЕД за кодом 2203 (пп. 14.1.144 Податкового кодексу України).
Отже, пиво не належить до категорії «лікеро-горілчані вироби».
Тому, приміщення, в якому виробник виробляє, обробляє (переробляє), змішує, розливає, пакує, фасує, зберігає, одержує чи видає, а також реалізовує пиво не є акцизним складом.
За матеріалами ГУ ДПС у Дніпропетровській області
► адміністрування податків та перевірки ► нове в оплодаткуванні платників податку на прибуток ► трансфертне ціноутворення ► зміни з ПДВ ► РРО-тиск ► уточнюючі корективи з ЄСВ та ПДФО та об’єднання двох звітів