Як виправити помилку у раніше поданій прибутковій декларації

Скачати ЗРАЗОК Уточнюючої декларації з податку на прибуток

Якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності) самостійно (у т. ч. за результатами електронної перевірки) виявили помилки, у раніше поданій декларації (крім обмежень, визначених статтею 50 Податкового кодексу України; ПК), надішліть уточнюючий розрахунок до такої декларації за формою, чинною на час подання уточнюючого розрахунку.

Як виправити помилку у раніше поданій прибутковій декларації

Наразі, актуальна форма податкової декларації з податку на прибуток підприємств, затверджена наказом Мінфіну від 20.10.2015 № 897 (далі — Декларація).

Можете не подавати розрахунок коригування, якщо відповідні уточнені показники зазначили у складі декларації за будь-який наступний податковий період, протягом якого такі помилки самостійно виявили.

Якщо помилку у раніше поданій Декларації виправляєте подаючи звітну (звітну нову) Декларацію, то за звітний (податковий) період, в якому припустилися помилки, заповнюйте додаток ВП.

Якщо при заповнені додатка ВП виправляєте показники у рядках Декларації за минулий звітний (податковий) період слід подати виправлену фінансову звітність:

  • 01 «Дохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений за правилами бухгалтерського обліку»;
  • 02 «Фінансовий результат до оподаткування (прибуток або збиток), визначений у фінансовій звітності відповідно до НП(С)БО або МСФЗ (+, –)».

Виправлену фінансову звітність можете подати в електронній та паперовій формі. Якщо подаєте звітність в електронній формі — Декларацію подайте після подачі такої фінзвітності. У паперовій формі — цю фінзвітність подайте контролерам за основним місцем обліку із супровідним листом.

Разом з тим, маєте право скористатися нормами підпункту 46.4 ПК, щодо подання доповнення до Декларації, яке можна скласти у довільній формі. Контролери використають це доповнення при аналізі показників Декларації. Зазначене доповнення, подавайте з поясненням мотивів його подання.

За матеріалами Офісу великих платників податків ДПС


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Податкові різниці

Розрахунок податку на прибуток передбачає врахування податкових різниць. Що це таке, де і як їх рахувати, чи всі платники податку на прибуток застосовують податкові різниці — розбираємо
9371

Додаток РІ до декларації з податку на прибуток: як заповнювати

Додаток РІ призначений для розрахунку загального впливу податкових різниць, на які коригується фінансовий результат до оподаткування у процесі розрахунку податку на прибуток. Як заповнити Додаток РІ, які зміни у ньому є у декларації з податку на прибуток — у консультації
77926

Виправлення помилок у декларації з податку на прибуток

У статті розповімо про три можливі способи виправлення помилок та порівняємо їхні переваги та недоліки. Підкажемо, чи нараховувати самоштраф і пеню в умовах воєнного стану. Розберемося, як бути з помилками в фінансовій звітності, на основі якої заповнюється декларація з податку на прибуток
106730

Податкова декларація з податку на прибуток підприємства

Кому та коли подавати податкову декларацію з податку на прибуток. Розглянемо її оновлену форму та останні зміни. Скористайтеся роз'ясненнями, як подати декларації з податку на прибуток за умов воєнного стану
379852

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді