Штрафи повертаються: вчасно реєструйте АН та звітуйте про залишки пального
Вимоги щодо порядку здійснення торгівлі пальним встановили Законом України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» від 19.12.1995 № 481/95-ВР; далі — Закон № 481.
До видів діяльності, які підлягають ліцензуванню, зокрема відносять:
- оптову торгівлю пальним — діяльність із придбання та подальшої реалізації пального із зміною або без зміни його фізико-хімічних характеристик СГ (у тому числі іноземними госпсуб’єктами, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) роздрібної та/або оптової торгівлі та/або іншим особам;
- зберігання пального — діяльність із зберігання пального (власного або отриманого від інших осіб) із зміною або без зміни його фізико-хімічних характеристик.
Звертаємо увагу, що до місць здійснення діяльності відносять:
- місце оптової торгівлі пальним — місце (територія), на якому розташували споруди та/або обладнання, та/або ємності, що використовують для здійснення оптової торгівлі та/або зберігання пального на праві власності або користування;
- місце зберігання пального — місце (територія), на якому розташували споруди та/або обладнання, та/або ємності, що використовують для зберігання пального на праві власності або користування.
Госпсуб’єкт має право зберігати пальне без отримання ліцензії на право зберігання пального в місцях виробництва пального або місцях оптової чи роздрібної торгівлі пальним, на які отримали відповідні ліцензії.
При цьому положення Закону № 481 не містять прямих заборон чи обмежень платнику укладати договори відповідального зберігання пального. Відтак, на підставі ліцензії на право оптової торгівлі пальним без місць оптової торгівлі пальним такий госпсуб’єкт-ліцензіат може:
- передати пальне на зберігання будь-яким іншим госпсуб’єктам (третім особам) за умови наявності у таких осіб ліцензії на зберігання пального або ліцензії на оптову торгівлю з місцем оптової торгівлі пальним. У свою чергу, такі госпсуб’єкти-ліцензіати мають право зберігати пальне, яке їм не належить;
- здійснювати діяльність, яка передбачає продаж такого пального з місця зберігання пального інших госпсуб’єктів/місця оптової торгівлі пальним інших госпсуб’єктів, на які видана та є діючою ліцензія на зберігання пального або ліцензія на оптову торгівлю з місцем оптової торгівлі пальним відповідно.