Шведській стіл для працівників: чи оподатковувати

Представницькі витрати небезпечні! Чому? ⋙

Вартість харчування, безоплатно отриманого працівниками підприємства, не є додатковим благом. Але його включайте до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу як інший дохід та оподатковуйте ПДФО і військовим збором на загальних підставах.

Шведській стіл для працівників: чи оподатковувати

Вартість такого харчування є базою нарахування ЄСВ. Адже в Переліку видів виплат, що здійснюють за рахунок коштів роботодавців, на які не нараховують ЄСВ, затвердженого постановою КМУ від 22.12.2010 № 1170, не передбачені витрати на безоплатне харчування.

Суми ПДВ, нараховані (сплачені) платником податку у зв’язку із забезпеченням працівників безоплатним харчуванням на умовах «шведського столу», включайте до складу податкового кредиту. Але за умови наявності відповідного документального підтвердження (податкові накладні/розрахунки коригування до них, зареєстровані в Єдиному реєстрі податкових накладних, інші документи, передбачені пунктом 201.11 Податкового кодексу України; ПК).

Якщо вартість зазначених товарів включаєте до складу витрат та до вартості товарів/послуг, операції з постачання які є об’єктом оподаткування та пов’язані з отриманням доходів, такі товари/послуги визнають такими, що призначені для використання/використані в господарській діяльності. Додатково нараховувати ПДВ-зобов’язання за правилами пункту 198.5 ПК не потрібно.

Положення ПК не передбачає коригування фінансового результату до оподаткування на різниці на суму витрат на харчування працівників. Такі операції відображайте за правилами бухобліку під час формування фінансового результату.

Лист ДПС від 28.11.2019 № 1636/6/99-00-04-07-03-15/ІПК


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Помилки у податковому звіті з ЄСВ та ПДФО, ВЗ: виправляємо з експертом

Хоча Податковий розрахунок з ПДФО, ВЗ та ЄСВ уже давно існує та об’єднаний, але питання щодо нього все ще залишаються. Серед таких — як виправити помилки у цьому податковому звіті. Про способи виправлення помилок у Податковому розрахунку та приклади — у консультації
240842

Декларація про майновий стан і доходи 2025: як і коли подати

Декларація про майновий стан, декларація про доходи — це назви однієї і тієї ж декларації, яку подають фізособи в податкову. Розповімо, коли й кому подати декларацію про доходи. Також розглянемо приклад, як заповнити декларацію про доходи фізичної особи та фізичних осіб-підприємців за оновленою формою
450495

Виправлення помилок у Додатку Д5 Податкового розрахунку

Через Додаток Д5 об’єднаного звіту з ЄСВ, ПДФО та військового збору роботодавці подають відомості за звітний місяць про трудові відносини осіб, зокрема період їхнього початку та закінчення. У консультації знайдете як загальні правила, так і приклади виправлення помилок у додатку Д5
57287

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді