Власна продукція за готівку: ідеальні розрахунки, живі зразки
Первинний документ — це документ, який містить відомості про господарську операцію (ст. 1 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 № 996 –ХIV; далі — Закон № 996).
Первинні облікові документи мають такі обов’язкові реквізити:
- назву документа (форми);
- дату складання;
- назву підприємства, від імені якого склали документ;
- зміст та обсяг господарської операції, одиницю виміру господарської операції;
- посади осіб, відповідальних за здійснення господарської операції і правильність її оформлення;
- особистий підпис або інші дані, що дають змогу ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції (ст. 9 Закону № 996; п. 2.4 розділу 2 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Мінфіну від 24.05.1995 № 88; далі — Положення № 88).
Неістотні недоліки в документах, що містять відомості про господарську операцію, не є підставою для невизнання господарської операції. Але за умови, що такі недоліки не перешкоджають можливості ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції, та містять відомості про дату складання документа, назву підприємства, від імені якого склали документ, зміст та обсяг господарської операції тощо.
Закон № 996 та Положення № 88 не передбачають зміну суб’єктом господарювання на власний розсуд обов’язкових реквізитів у первинних облікових документах. Зокрема, назв товарів, сортів чи марок таких товарів тощо. Адже це може призвести до неможливості ідентифікації змісту та обсягу господарської операції та буде перешкоджати її визначенню.
Лист ДПС від 04.12.2019 № 1692/6/99-00-05-03-03-15/ІПК