Яких змін зазнала декларація з ПДВ: роз’яснення Офісу ВПП

Внесли зміни до форми податкової декларації з ПДВ, форми уточнюючого розрахунку податкових зобов’язань з ПДВ у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок, а також Порядку заповнення і подання податкової звітності з ПДВ.

Яких змін зазнала декларація з ПДВ: роз’яснення Офісу ВПП

Такі зміни деталізували порядок відображення у розділі І декларації «Податкові зобов’язання» обсягів операцій з вивезення товарів за межі митної території України. Разом з цим, з рядка 5 декларації, створили окремий рядок 5.1 для зазначення обсягів операцій, які звільнені від оподаткування.

У новій редакції виклали додаток 6 декларації (далі — Д6). Скасували «Звіт про суми податкових пільг» та встановили, що суб’єкти господарювання мають відображати інформацію про суми податкових пільг у податковій звітності.

Замість частини третьої таблиці 1, в якій відображали операції, які звільнені від оподаткування, впровадили таблицю 2 «Розрахунок сум податку на додану вартість, не сплаченого суб’єктом господарювання до бюджету у зв’язку з отриманням податкових пільг».

Таблицю 2 (Д6) заповнюйте, якщо у звітному (податковому) періоді здійснюєте операції з постачання товарів/послуг, що звільнені від оподаткування ПДВ. Інформацію зазначайте у розрізі податкових пільг, які використовують платники податку.

Нову редакцію отримала Таблиця «Розрахунок показників щодо належності підприємства (організації) до підприємства (організації) інвалідів».

У новій редакції виклали форму Розрахунку податкових зобов’язань з ПДВ для осіб, не зареєстрованих платниками податку на вартість. Вона, зокрема, передбачає нарахування самостійно платником суми штрафу у зв’язку з виправленням помилок у разі, якщо внаслідок уточнення збільшується сума нарахованих податкових зобов’язань.

Особам, не зареєстрованим як платники податку, надали можливість відкоригувати задекларовані ПДВ-зобов’язання, що нараховані отримувачем послуг, не зареєстрованим як платник ПДВ, які постачають нерезиденти, у т. ч. їх постійні представництва, не зареєстрованими платниками податків, на митній території України.

Зверніть увагу, нововведення набрали чинності з 01.01.2020, тож у поточному році звітуємо за оновленою формою.

Лист ДПС від 31.01.2020 № 1617/7/99-00-07-03-02-07


безплатний вебінар для бухгалтера

Статті за темою

Усі статті за темою

Додаток 1 до декларації з ПДВ: як заповнити

Експерт допоможе скласти додаток 1 до декларації з ПДВ. Скористайтеся підказками, щоб швидко та без помилок внести дані з ПН та РК до відповідних таблиць
2973

Виправлення помилок в декларації з ПДВ

У консультації про те, як виправити помилки у ПДВ-звітності. Розглянемо можливі наслідки та варіанти виправлення помилок, основні їхні види, плюси й мінуси ПДВ-декларації «Звітна нова» та уточнюючого розрахунку, а також розмір самоштрафу і пені, куди їх сплачувати та як обліковувати
112720

Податкова декларація з ПДВ 2024

У консультації розповімо про загальні правила подання ПДВ-звітності: в які строки, періоди, способи звітувати та коли можна не подавати звітності
181818

Як заповнити додаток 7 до декларації з ПДВ

Покроково розберемо заповнення кожного рядка Додатка 7 до декларації з ПДВ з урахуванням змін, внесених до форм ПДВ-звітності. З допомогою експерта заповните додаток 7 до податкової декларації з ПДВ з першого разу та без помилок
932

Заповнення додатку 6 до декларації з ПДВ

Що таке додаток 6 до декларації з ПДВ? У Додатку 6 наводьте розрахунок частки використання товарів/послуг, необоротних активів в оподатковуваних операціях. Покроково розберемо заповнення кожного рядка Додатка 6 до декларації з ПДВ з урахуванням останніх змін, внесених до форм ПДВ-звітності
917

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді