МЕРТ і Держпраці про організацію роботи під час запобігання поширенню в Україні коронавірусу

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Штрафувати не можна помилувати!

З метою правильного застосування законодавства про працю під час дії карантинних заходів, Мінекономіки та Держпраці звертають увагу на те, що випадки відсторонення працівника від роботи чітко визначені законодавством (ст. 46 Кодексу законів про працю України).

Працівник зобов’язаний дбати про особисту безпеку і здоров’я, а також про безпеку і здоров’я оточуючих людей у процесі виконання будь-яких робіт чи під час перебування на території підприємства (абз. 2 ч.1 ст. 14 Закону України «Про охорону праці» від 14.10.1992 № 2694-XII; далі — Закон про охорону праці). Працівник несе безпосередню відповідальність за порушення зазначених в частині першій вимог (ч. 2 ст. 14 Закону про охорону праці).

МЕРТ і Держпраці про організацію роботи під час запобігання поширенню в Україні коронавірусу

З метою недопущення розповсюдження коронавірусної інфекції, збереження життя, здоров’я і забезпечення безпеки працівників та оточуючих людей, у випадку виявлення у працівника первинних ознак захворювання, роботодавцям рекомендують негайно забезпечити направлення такого працівника для медичного огляду та встановлення відповідного діагнозу.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! Відсутність працівника на роботі у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, хворобою, що підтверджують відповідні документи, не може бути підставою для звільнення чи відсторонення такого працівника. А надання працівником виданого у встановленому порядку листка непрацездатності є підставою для призначення та виплати допомоги по тимчасовій непрацездатності відповідно до статей 22-24, 30-34 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

Державні органи пропонують роботодавцям, за можливості:

  • максимально забезпечити використання дистанційної форми праці та (або) гнучкого режиму робочого часу (в т.ч. і для зменшення скупчення людей у «часи пік»);
  • запроваджувати режим роботи на умовах скороченого та неповного робочого часу з урахуванням вимог, визначених законодавством;
  • максимально сприяти реалізації права працівників на отримання, за їх проханням, оплачуваних відпусток та відпусток без збереження заробітної плати, що надають працівникам в обов’язковому порядку, та відпусток без збереження заробітної плати, якi надають за угодою сторiн у порядку, визначеному законодавством.
  • забезпечити працівників антисептичними та дезінфікуючими засобами і проінформувати про профілактичні заходи

За матеріалами Прес-служби МЕРТ


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Трудовий договір в умовах воєнного стану: як оформити призупинення

Війна, на жаль, внесла зміни в наше життя. І трудове законодавство теж. З’явилася та процедура, якої раніше не було, ― призупинення трудового договору. Що це? Чим призупинення відрізняється від зупинення трудового договору та простою, як його оформити й показати у табелі та звітності ― у консультації
79121

Розрахунок коригування до податкової накладної: оновлена форма

У консультації про розрахунок коригування до податкової накладної та причини коригувань, які податкова визначила для його складання. Наведемо умовні коди в розрахунку коригування, їхнє призначення та приклади складання розрахунків коригування з різними кодами («101», «102», «103», «104» і «301»)
718772

Електронна медична документація

В еру інформаційних технологій паперові документи поступово відходять. Реформа медзакладів, окрім змін порядку фінансування, принесла й перехід на електронні медичні документи. Які з них стосуються бухгалтера КНП та яке їхнє майбутнє — розбираємо
4475

Ліцензійний договір

Що таке ліцензійний договір, які істотні умови ліцензійного договору, як такий договір укласти — про це в огляді
18084

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді