Мораторій на перевірки: чи перевірятимуть заявлене до бюджетного відшкодування ПДВ

На документальні та фактичні перевірки на період з 18 березня по 31 травня 2020 року встановили мораторій. Виняток — документальні позапланові перевірки згідно з підпунктом 78.1.8 Податкового кодексу України (ПК).

Тобто, перевірки декларацій, в яких заявили до відшкодування з бюджету ПДВ, за наявності підстав передбачених ПК, здійснюватимуть відповідно до законодавства. Крім того, таку документальну позапланову перевірку проводять щодо законності декларування від’ємного значення з ПДВ у сумі більше 100 тис грн.

Мораторій на перевірки: чи перевірятимуть заявлене до бюджетного відшкодування ПДВ

Важливо, що мораторій на проведення документальних та фактичних перевірок вводять на період з 18 березня і його дію не розповсюджують на перевірки, завершені до 17 березня 2020 року включно.

Щодо розпочатих та незавершених перевірок, то документальні та фактичні перевірки, що розпочали до 18.03.2020 та не завершили станом на цю дату, тимчасово зупиняють на період до 31.05.2020.

Враховуйте, що мораторій на перевірки не позбавляє платників податків права:

  • подавати заперечення до актів перевірок, завершених до запровадження мораторію;
  • оскаржувати прийняті за їх результатами податкові повідомлення-рішення.

Офіс ВПП у плані-графіку документальних планових перевірок платників податків на 2020 рік переніс терміни документальних планових перевірок, які мали розпочати у період з 18.03.2020 до 31.05.2020. З оновленим планом-графіком можна ознайомитися на офіційному вебсайті ДПС.

За інформацією Офісу ВПП ДПС


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Криптовалюти: бухоблік і декларування

Що таке криптовалюта та чи легально нею користуватися, яке законодавче регулювання криптовалют існує насьогодні. Також мова піде про електронне декларування криптовалют, облік і оподаткування операцій з криптовалютами, питання фінансового моніторингу криптовалют як віртуальних активів
19761

Акт податкової перевірки 2025

Акт податкової перевірки — це документ, яким частіше за все закінчується податкова перевірка. Що в ньому має бути і на що звернути увагу? Як використати інформацію з нього для оскарження та можливі варіанти дій після отримання акта? Які зміни у змісті акта податкової перевірки у 2025 році? Відповіді у консультації
34659

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді