Якщо товари/послуги, необоротні активи, суми ПДВ з яких включили до складу податкового кредиту, не використали в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності, то платник в останньому звітному (податковому) періоді не пізніше дати анулювання його реєстрації як платника ПДВ, зобов’язаний визначити податкові зобов’язання з таких товарів/послуг, необоротних активів.
ПДВ-зобов’язання розраховують виходячи із звичайної ціни відповідних товарів/послуг чи необоротних активів, виняток — випадки анулювання реєстрації як платника ПДВ внаслідок реорганізації шляхом приєднання, злиття, перетворення, поділу та виділення відповідно до закону.
Якщо на дату анулювання реєстрації як платника ПДВ є дебіторська заборгованість за оплаченими, але не отриманими товарами/послугами, необоротними активами, за якими суми ПДВ включили до податкового кредиту, то необхідно не пізніше такої дати нарахувати податкові зобов’язання за такими товарами/послугами, необоротними активами виходячи з їх звичайної ціни, визначеної на момент такого нарахування.
Разом з цим, для повторної реєстрації платником ПДВ для визначення обсягу оподатковуваних операцій, що встановлений для такої реєстрації, не враховують обсяги з умовного постачання товарів та необоротних активів (п. 184.7 Податкового кодексу України).