Для підтримки українського бізнесу та його працівників в умовах світової пандемії законодавцем було внесено до Закону України «Про зайнятість населення» статтю щодо допомоги по частковому безробіттю на період карантину.
Водночас у Верховній Раді України зареєстровано два законопроєкти:
- «Про внесення змін до Закону України «Про зайнятість населення» від 21.04.2020 № 3366. Згідно документу допомогу по частковому безробіттю надають роботодавцям із числа суб’єктів мікро-, малого та середнього підприємництва за період проведення заходів щодо запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), передбачених карантином. Роботодавець може звернутися за отриманням коштів для виплати працівникам допомоги по частковому безробіттю не пізніше 30 к. дн. з дня відновлення виробництва;
- «Про внесення змін до Закону України «Про зайнятість населення» щодо збільшення терміну звернення за допомогою по частковому безробіттю у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)» від 30.04.2020 № 3422. За ним роботодавець може звернутися за отриманням коштів для виплати працівникам допомоги по частковому безробіттю на період карантину протягом 90 к. дн. з дня зупинення (скорочення) виробництва.
Але Федерація профспілок України (далі — ФПУ) звертає увагу, що фінансові втрати під час карантину понесли усі без винятку суб’єкти господарювання — мікропідприємництва, малого, середнього або великого підприємництва. Тому обмеження кола осіб, що можуть отримати допомогу по частковому безробіттю, є дискримінаційними. А отже потребують правового врегулювання.
Крім того необхідно скоригувати строк для звернення роботодавця щодо отриманням коштів для виплати працівникам допомоги по частковому безробіттю.