Вкладом до статутного капіталу господарського товариства можуть бути речі, а також майнові права, не обтяжені відповідними зобов'язаннями. Тобто ліквідні активи, перехід яких у власність товариства дозволяє йому сформувати так званий власний капітал (визначають як різницю між активами та зобов'язаннями).
Відповідно до частини другої статті 13 Закону про товариства від 06.02.2018 № 2275-VIII товариство не може надавати позику для оплати вкладу учасника або поруку за позиками, кредитами, наданими третьою особою для оплати його вкладу.
Таким чином, не можуть бути вкладом до статутного капіталу господарського товариства майнові права, що виникають у відносинах позики товариства з його засновником на підставі цінного паперу — векселя. А вексель— це борговий цінний папір, що посвідчує відносини позики.
Також фахівці міністерства пояснили, що вклад до статутного капіталу не може вноситися у формі поворотної фінансової допомоги товариству від учасника. Так само не можуть бути внесені до статутного капіталу товариства кошти, які є поворотною фінансовою допомогою, отриманою учасником від такого товариства.
Водночас законодавство не містить заборони формувати статутний капітал товариства шляхом внесення грошових коштів, отриманих учасником у формі поворотної фінансової допомоги не від такого товариства, а від іншої особи.