Вкладом до статутного капіталу господарського товариства можуть бути речі, а також майнові права, не обтяжені відповідними зобов'язаннями. Тобто ліквідні активи, перехід яких у власність товариства дозволяє йому сформувати так званий власний капітал (визначають як різницю між активами та зобов'язаннями).
Відповідно до частини другої статті 13 Закону про товариства від 06.02.2018 № 2275-VIII товариство не може надавати позику для оплати вкладу учасника або поруку за позиками, кредитами, наданими третьою особою для оплати його вкладу.
Таким чином, не можуть бути вкладом до статутного капіталу господарського товариства майнові права, що виникають у відносинах позики товариства з його засновником на підставі цінного паперу — векселя. А вексель— це борговий цінний папір, що посвідчує відносини позики.
Також фахівці міністерства пояснили, що вклад до статутного капіталу не може вноситися у формі поворотної фінансової допомоги товариству від учасника. Так само не можуть бути внесені до статутного капіталу товариства кошти, які є поворотною фінансовою допомогою, отриманою учасником від такого товариства.
Водночас законодавство не містить заборони формувати статутний капітал товариства шляхом внесення грошових коштів, отриманих учасником у формі поворотної фінансової допомоги не від такого товариства, а від іншої особи.
Лист Мін’юсту від 24.04.2020 № 19067/6668-26-20/8.4.4
Якщо проводити інвентаризацію хаотично, вона може затягнутися так, що доведеться сидіти за роботою і в новорічну ніч. Щоб зробити все чітко і правильно, скористайтеся підказками від експертів «Головбуха». Скачуйте і дійте за списком!
Земля є специфічним об’єктом обліку, з яким має справу далеко не кожне підприємство. Як провести інвентаризацію земель та відобразити земельні ділянки в обліку підприємства, — в цій консультації
Роботодавці мають добру традицію дарувати своїм працівникам та їхнім дітям подарунки у негрошовій формі, особливо — напередодні зимових свят. Розберемо, які особливості оподаткування подарунків працівникам у натуральній формі
ЗЕД — це проста абревіатура яка охоплює господарські операції зовнішньо-економічної діяльності. Вони досить специфічні і включають не тільки сам експорт-імпорт, але й облік реалізації та продаж іноземної валюти. У консультації про зовнішньоекономічну діяльність в України, коли треба отримувати ліцензію, граничні строки розрахунків у ЗЕД 2024, оподаткування ЗЕД і відповідальність за порушення
Консультація допоможе оформити бухдовідку якщо затримуються документи від контрагента, треба виправити помилку або задокументувати госпоперацію, коли немає типової форми первинки. Як застосовувати бухдовідку — вчергове роз’яснив Мінфін, а експерт підготувала колекцію зразків бухдовідок для різноманітних ситуацій