Якщо у роботодавця є наймані особи, то подання Додатка 4 Звіту ЄСВ є обов’язковим незалежно від факту нарахування заробітної плати. Тому якщо найманий працівник перебував у відпустці без збереження заробітної плати протягом повного календарного місяця роботодавцю необхідно подати до податкової Додаток 4.
Також податкові агенти зобов’язані подавати у строки для податкового кварталу податковий розрахунок за формою № 1ДФ (далі — ф. № 1ДФ). Такий розрахунок подають лише у разі нарахування доходів протягом звітного періоду.
ФІНМОНІТОРИНГ: ЯК УБЕРЕГТИСЯ ⏩
В графі «Працювало за трудовими договорами» ф. № 1ДФ проставляють кількість працівників, які працюють за трудовими договорами (контрактами). Окрім тих, які перебувають у відпустках по вагітності та пологам, по догляду за дітьми, у відпустці без збереження зарплати, тощо, незалежно від того, нараховувався їм дохід чи ні.
Щодо сплати ЄСВ, ПДФО та військового збору, то їх сплачувати не потрібно якщо за місяць найманому працівнику не нараховувались виплати зарплатного характеру (зарплата, відпускні, лікарняні тощо). Якщо ж найманій особі за відповідний місяць нараховувались певні зарплатні виплати, то відповідні податки і збори потрібно нарахувати й сплатити.
Важливо знати, що саме по собі перебування у відпустці за власний рахунок не гарантує працівникам збереження за цей час страхового стажу. За працівниками зберігається лише їх робоче місце. А от щодо страхового стажу, то не втратять його лише ті працівники, за яких у розрахунку на місяць буде сплачено не менше, ніж мінімальний страховий внесок з ЄСВ — 1039,06 грн (4723 грн х 22%).