ФРУ: ініціатива щодо матдопомоги підприємствам на простої

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Федерація робітників звернулася до Мінекономіки з листом щодо надання державної фінансової допомоги для підприємств-виробників, що оголосили простій підпиємства, а також працівникам, що перебувають у відпустках без збереження зарплати.

ФРУ: ініціатива щодо матдопомоги підприємствам на простої

Програма допомоги по частковому безробіттю, на сьогодні поки є єдиним діючим механізмом стримування масового виходу з ринку праці та збереження робочих місць.

Роботодавці зберігають робочі місця, не відправляючи працівників у відпустки без збереження заробітної плати і не звільняючи їх, оплачують 2/3 посадового окладу, при цьому розраховуючи на фінансову допомогу з боку держави у цей складний період.

Через скорочення обсягів робіт, послуг, товарів багато роботодавців вимушено відправили працівників у відпустки без збереження заробітної плати.


За даними опитування підприємств, що входять до Федерації, 2 000 респондентів з числа підприємств великого та середнього бізнесу повідомили, що кількість працівників, що перебували (перебувають) у відпустках без збереження заробітної плати під час карантину, пов'язаного з пандемією COVID-19 складає:

  • від 1-5% штатної чисельності – 58,8%
  • від 11-20% штатної чисельності – 13%
  • від 21-30% штатної чисельності – 14%
  • від 21-40% штатної чисельності – 14,2%

Підприємства-виробничники, які оголосили частковий простій окремих дільниць, цехів, складають 12% від опитаних.

Виділені кошти для виплати допомоги по частковому безробіттю освоюються повільно. Так, станом на 10.06.2020р з коштів у розмірі 4,7 млрд.грн. освоєно лише близько 231 млн.грн., що складає 5% отриманих коштів на ці цілі. Динаміка освоєння коштів, починаючи з 12 травня ц.р., свідчить про те, що кошти не будуть освоєні за час карантину та протягом 30-ти днів після його завершення.

Отже наявний значний фінансовий резерв для можливості поширення цієї програми на підтримку роботодавців, які оголосили простій виробництва (повний або частковий) та на підтримку працівників, які вимушено опинилисьу відпустках без збереження заробітної плати через скорочення обсягу реалізації продукції, робіт, послуг під час карантину.


За матеріалами ФРУ


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Малоцінні швидкозношувані предмети (МШП)

Малоцінний в обліку не означає не потрібний у господарстві. Без цих дрібниць взагалі може зупинитися виробничий процес, оскільки без спецодягу та інструментів робітники не будуть працювати. Такі об’єкти, як правило, відображаються в обліку як малоцінні швидкозношувані предмети (МШП). У консультації — про визначення, облік та списання МШП
310446

Нарахування авансу зарплати

Заробітну плату за першу половину місяця називають «авансом». Як його розрахувати, показати в обліку та оподаткувати — розкажемо у статті
138057

Відклик з відпустки

Ситуації бувають різні: виробнича необхідність, непередбачувана відсутність колеги або нагальна потреба у фахівцеві. У таких випадках у роботодавця виникає потреба ініціювати відклик працівника з відпустки. Але як це зробити правильно, щоб не порушити трудові права працівника й не отримати штраф? У цій статті розберемося, коли відклик дозволений, які умови обов’язкові, та як усе оформити документально
80352

Які можливі форми оплати праці в Україні

Комерційні підприємства самостійно встановлюють форми та системи оплати праці у колективному договорі з дотриманням діючого трудового законодавства. Поговоримо про суть основних форм оплати праці в Україні, коли їх застосовують та про системи оплати праці, на які вони поділяються
55168

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді