ФРУ: ініціатива щодо матдопомоги підприємствам на простої

Федерація робітників звернулася до Мінекономіки з листом щодо надання державної фінансової допомоги для підприємств-виробників, що оголосили простій підпиємства, а також працівникам, що перебувають у відпустках без збереження зарплати.

ФРУ: ініціатива щодо матдопомоги підприємствам на простої

Програма допомоги по частковому безробіттю, на сьогодні поки є єдиним діючим механізмом стримування масового виходу з ринку праці та збереження робочих місць.

Роботодавці зберігають робочі місця, не відправляючи працівників у відпустки без збереження заробітної плати і не звільняючи їх, оплачують 2/3 посадового окладу, при цьому розраховуючи на фінансову допомогу з боку держави у цей складний період.

Через скорочення обсягів робіт, послуг, товарів багато роботодавців вимушено відправили працівників у відпустки без збереження заробітної плати.


За даними опитування підприємств, що входять до Федерації, 2 000 респондентів з числа підприємств великого та середнього бізнесу повідомили, що кількість працівників, що перебували (перебувають) у відпустках без збереження заробітної плати під час карантину, пов'язаного з пандемією COVID-19 складає:

  • від 1-5% штатної чисельності – 58,8%
  • від 11-20% штатної чисельності – 13%
  • від 21-30% штатної чисельності – 14%
  • від 21-40% штатної чисельності – 14,2%

Підприємства-виробничники, які оголосили частковий простій окремих дільниць, цехів, складають 12% від опитаних.

Виділені кошти для виплати допомоги по частковому безробіттю освоюються повільно. Так, станом на 10.06.2020р з коштів у розмірі 4,7 млрд.грн. освоєно лише близько 231 млн.грн., що складає 5% отриманих коштів на ці цілі. Динаміка освоєння коштів, починаючи з 12 травня ц.р., свідчить про те, що кошти не будуть освоєні за час карантину та протягом 30-ти днів після його завершення.

Отже наявний значний фінансовий резерв для можливості поширення цієї програми на підтримку роботодавців, які оголосили простій виробництва (повний або частковий) та на підтримку працівників, які вимушено опинилисьу відпустках без збереження заробітної плати через скорочення обсягу реалізації продукції, робіт, послуг під час карантину.


За матеріалами ФРУ


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Помилки у податковому звіті з ЄСВ та ПДФО, ВЗ: виправляємо з експертом

Хоча Податковий розрахунок з ПДФО, ВЗ та ЄСВ уже давно існує та об’єднаний, але питання щодо нього все ще залишаються. Серед таких — як виправити помилки у цьому податковому звіті. Про способи виправлення помилок у Податковому розрахунку та приклади — у консультації
240842

Акцизний податок 2025: товари, ставки, розрахунок

Про акциз, особливості його нарахування за основними групами підакцизних товарів (алкоголь, тютюнові вироби, паливо, легкові автомобілі), оновлення щодо підакцизних товарів, акциз у роздрібних торговців тютюновими виробами, втрату підакцизних товарів в умовах воєнного стану — у цьому огляді
103668

Оновлені довідники податкових пільг

Податкова оприлюднила оновлений довідник податкових пільг станом на 31.03.2025. Там знайдете перелік пільг із податку на прибуток, оподаткування неприбуткових установ й організацій, плати за землю, ПДВ, державного мита тощо
14072

Плата за землю 2025: ставки, пільги, розрахунок

Плата за землю стосується всіх, хто має зареєстровану на себе земельну ділянку чи орендує її у держави або місцевої громади. Звільнення від сплат цього податку чутливе до нюансів господарського використання землі. Про те, як нараховується земельний податок з фізосіб у 2025 році, у т.ч. й щодо тимчасово окупованих земель та територій бойових дій, — в огляді
113528

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді