Такі суми сплаченого ЄСВ треба включати до «інших витрат». ДПС зазначає, що порядок оподаткування доходів фізичних осіб – підприємців визначений ст. 177 ПКУ.
Перелік витрат, безпосередньо пов’язаних з отриманням доходів фізичною особою – підприємцем від провадження господарської діяльності на загальній системі оподаткування, визначено п. 177.4 ст. 177 ПКУ.
Зокрема, до переліку входять:
- суми податків, зборів, пов’язаних з проведенням господарської діяльності (крім ПДВ, та акцизного податку, ПДФО з доходу від господарської діяльності, податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, з об’єктів житлової нерухомості);
- суми єдиного внеску у розмірах і порядку, встановлених законом;
- платежі, сплачені за одержання ліцензій на провадження певних видів господарської діяльності, одержання дозволу, іншого документа дозвільного характеру, пов’язаних з господарською діяльністю фізичної особи – підприємця.
Відповідно до п. 2 розд. ІІІ Порядку№435, фізична особа – підприємець, без використання праці найманих працівників, формує та подає звіт щодо сум нарахованого єдиного внеску сама за себе один раз на рік до 10 лютого року, що настає за звітним періодом. Звітним періодом є календарний рік.
Форма Книги обліку доходів і витрат, яку ведуть ФОПи (крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування), і фізособи, які провадять незалежну професійну діяльність, та порядок її ведення затверджені Порядком №481.
Згідно з п. 6 Порядку у графі 8 «Інші витрати, пов’язані з отриманням доходу» Книги ФОП відображає суму фактично понесених інших витрат, безпосередньо пов’язаних з одержанням доходу в графі 8 Книги.