У який термін постачальнику зареєструвати РК на зменшення суми компенсації вартості товарів

Постачальник має право зменшити суму податкових зобов’язань лише після реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі — ЄРПН) розрахунку коригування (далі — РК) до податкової накладної (далі — ПН) (пп. 192.1.1 Податкового кодексу України; ПК).

У який термін постачальнику зареєструвати РК на зменшення суми компенсації вартості товарів

Щоб уникнути непорозумінь при обрахунку у СЕА ПДВ суми перевищення податкових зобов’язань, зазначених у поданих податкових деклараціях (з урахуванням поданих уточнюючих розрахунків до них), над сумою ПДВ, що вказана в складених ПН/РК та зареєстрованих в ЄРПН (SПеревищ), РК на зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг доцільно реєструвати з урахуванням термінів за пунктом 201.10 ПК.

Нагадуємо, що згідно пункту 201.10 ПК сформований постачальником РК до ПН, що складена на отримувача-платника ПДВ, який зменшує суму компенсації вартості товарів/послуг реєструють протягом 15 календарних днів з дня отримання такого РК отримувачем (покупцем).

За інформацією ГУ ДПС у Дніпропетровській області


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Код УКТ ЗЕД в податковій накладній: як визначити

Код УКТ ЗЕД попри його назву використовують не лише під час оформлення операцій зовнішньоекономічної діяльності, але й має безпосереднє відношення до податкових накладних за умови внутрішнього постачання товарів. Як визначити цей код, до яких наслідків можуть призвести помилки, чи можна його скорочувати, коли він не потрібен, розрахунок коригування при помилці в коді УКТ ЗЕД 2025 — це все знайдете у консультації
93477

Оновлені довідники податкових пільг

Податкова оприлюднила оновлений довідник податкових пільг станом на 31.03.2025. Там знайдете перелік пільг із податку на прибуток, оподаткування неприбуткових установ й організацій, плати за землю, ПДВ, державного мита тощо
14335

Як отримати витяг платника ПДВ 2025

Де взяти витяг з реєстру платників ПДВ? У статті знайдете алгоритм отримання витягу з реєстру платників ПДВ, а також бланк запиту про отримання витягу з реєстру платників податку на додану вартість (Форма № 1-ЗВР)
21764

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді